Минулої доби війська РФ обстріляли 12 населених пунктів у Донецькій області. Пошкоджено 50 цивільних об’єктів. Російські окупанти завдавали авіаційних ударів, били з танків та важкої артилерії. У місті Соледар загарбники зруйнували Будинок культури, куди місцеві жителі приходили по гуманітарну допомогу. Про те, як там живуть люди, сьогодні, 18 травня, розповіла кореспондентка телеканалу UA Олена Грамова.
Вирва глибиною п’ять метрів на парковці одного із супермаркетів Соледара з’явилася вчора. Обстрілювати місто, відоме усьому світу своїми соляними шахтами, російська армія почала близько двох тижнів тому. Спочатку били по околицях, а потім снаряди стали прилітати в центр міста.
“Річ у тому, що стріляють саме не десь щось по околицях, а саме в центрі, ті, що потім важко буде відновити і важко це буде відновити постачання, все на світі. Це, рахуй, місто вже голодне, все. Дітям практично тут, тим паче маленьким, памперси важко дістати”, — каже місцева жителька Олена.
Тут уже зруйновано понад 20 будинків. Обстрілюють російські війська промислові та міські об’єкти інфраструктури.
Від міського Будинку культури залишились руїни. Це не був військовий об’єкт. У будівлі була гуманітарна допомога для тих жителів громади, які, як і раніше, залишаються в місті. Російська армія завдала удару сьогодні о шостій годині ранку. У будівлі ніхто не постраждав. Тепер волонтери розбирають завали та намагаються врятувати вцілілу провізію, а місцева влада активно займається евакуацією мирного населення.
“Евакуація відбувається організовано, людей відправляємо. Дуже велика подяка волонтерам, імен багато, не називатиму, низький їм уклін. І ангела-охоронця всім нам, щоб люди доїхали, щоб люди були живі”, — сказала заступниця голови Соледарської міської ради Світлана.
Ті, хто, як і раніше, залишається в громаді, вже третій день ночують в укриттях.
Місцеві розповідають, що найсильніші обстріли починаються після закінчення комендантської години. Попри це люди виходять на вулицю, щоб купити продукти. Залишати місто та будинки багато хто не планує.
“По-перше, я не знаю, у невідомість боюся їхати. По-друге, це моя земля, мій будинок, у мене поховані тут батьки. Як я можу все покинути, я народилася в Україні”, — поділилася місцева жителька Олена.
До початку повномасштабного вторгнення Росії у громаді проживало близько 17 тисяч жителів, і лише 5 тисяч скористалися можливістю евакуюватися.
Читайте також: Готуємось до деокупації та подальшої реінтеграції Кримського півострова, — Ташева (ВІДЕО)