Петро Порошенко нагородив лауреатів премії ім. Тараса Шевченка 2018 року

Фото з сайта president.gov.ua

Президент Петро Порошенко вручив Шевченківську премію восьми лауреатам 2018 року у категоріях література, публіцистика, музичне мистецтво, візуальне мистецтво та кіномистецтво, – передає прес-служба сайта Петра Порошенка.

У 204-ту річницю від дня народження великого Кобзаря Президент Петро Порошенко вручив національні премії імені Тараса Шевченка 2018 року, які були присуджені на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

“Щиро дякую членам Шевченківського комітету за роботу, яку ви провели, щоби визначити претендентів. Адже на здобуття високої державної нагороди претендувало майже сімдесят номінантів, і лише восьмеро з них успішно подолали перегони. Вітаю ваше рішення про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року. Підписаний указ свідчить про те, що я його підтримав”, – сказав Президент.

Відзнаку з рук глави держави сьогодні отримали художник Павло Маков за мистецький проект “Втрачений Рай”; публіцист Сергій Плохій – за книгу “Брама Європи”, композитор Вікторія Польова – за хорову симфонію на канонічні тексти “Світлі піснеспіви”.

Також Президент вручив нагороду представникам творчого об’єднання “Вавілон 13”: режисеру Володимиру Тихому, операторам Ярославу Пілунському, Сергію Стеценку та Юрію Грузінову – за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Премією також відзначено письменницю Емму Андієвську за книги поезій “Щодення: перископи”, “Маратонський біг”, “Шухлядні краєвиди”, “Бездзиґарний час”, “Міста-валети”, яка, на жаль, із поважних особистих причин не змогла бути присутньою на церемонії.

У 2018 році розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка становить 240 тис. грн кожна.

“Вітаю ваше рішення про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року”, – сказав Петро Порошенко.

Прямий ефір