Перший випадок передання конфіскованих російських активів на потреби України — подробиці про 500 тис. дол. зі США (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

США передадуть на потреби України близько пів мільйона доларів із конфіскованих російських коштів. Про це повідомили в Міністерстві юстиції США. Як пояснили у відомстві, це стало можливим після викриття мережі нелегальних закупівель американського обладнання з метою їхнього імпорту до Росії. Це перший випадок такого передання конфіскованих російських активів. Країни G7 (“Великої сімки”) продовжують шукати можливості допомогти Києву отримати компенсацію від Росії за завдані збитки, повідомляє FREEДОМ.

За підсумками зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським у межах щорічної Мюнхенської безпекової конференції віцепрезидентка США Камала Гарріс заявила, що у Вашингтоні мають намір домагатися від Росії виплати збитків Україні після закінчення війни.

“Ми домагатимемося, щоб Росія відшкодувала збитки Україні, і в підсумку ми хочемо, щоб Україна вийшла з цієї війни вільною, демократичною і незалежною країною. У стратегічних інтересах Сполучених Штатів продовжувати нашу підтримку. На кону стоять міжнародні правила і норми, зокрема основоположні принципи суверенітету і територіальної цілісності. Історія показує, що якщо ми дозволяємо таким агресорам, як Путін, безкарно захоплювати землі, то вони продовжують це робити”, — сказала віцепрезидентка США.

“Ключовим питанням для нас зараз є збереження принципової американської підтримки. Україна і всі наші військовослужбовці потребують позитивного голосування щодо пакета допомоги”, — наголосив глава Української держави.

Сполучені Штати передадуть у розпорядження Естонії пів мільйона доларів конфіскованих російських активів, щоб спрямувати їх на підтримку України. Про це повідомила заступниця генерального прокурора США Ліза Монако на полях Мюнхенської безпекової конференції. За її словами, через юридичні нюанси Вашингтон перенаправить кошти в Таллінн, який використає їх на проєкт оцінки збитків і відновлення України.

“Ці кошти були конфісковані Сполученими Штатами після викриття закупівельної мережі, яка намагалася незаконно ввезти в Росію верстати американського виробництва, що використовуються в оборонному секторі та у сфері розповсюдження ядерної зброї. Це перший подібний переказ коштів зі США іноземному союзнику з метою надання допомоги Україні. Цей крок прокладає нову стежку в боротьбі з російською агресією, що триває”, — цитується Монако на сайті Мін’юсту США.

Країни G7 мають намір утримувати заморожені активи Росії у своїх юрисдикціях доти, доки Москва не заплатить Україні за завдані збитки. Про це повідомили на сайті Міністерства закордонних справ Італії за підсумками зустрічі глав МЗС країн “Великої сімки” в межах Мюнхенської безпекової конференції.

“Країни “Великої сімки” продовжать вивчати всі можливі шляхи надання допомоги Україні в отриманні компенсації від РФ відповідно до їхніх правових систем і міжнародного права”, — ідеться в заяві міністрів закордонних справ країн G7.

Країни “Групи семи” і Євросоюз обговорюють можливість конфіскації заморожених російських активів, зокрема резервів Банку Росії. Їхній обсяг оцінюють у 300 млрд дол. За словами президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн, Євросоюз близький до рішення про використання для підтримки України не самих російських активів, а доходів від них.

Рада Євросоюзу раніше схвалила постанову, згідно з якою прибуток має фіксуватися і зберігатися окремо. Спрямування цих коштів на допомогу Україні — наступний крок, який поки що юридично не оформлений.

Читайте також: Ми маємо й далі бути разом — Україна та Америка, — президент України після зустрічі з віцепрезиденткою США в Мюнхені (ВІДЕО)

Нагадаємо, як заявив радник президента України з економічних питань Олег Устенко, питання передання Україні заморожених активів РФ можна вважати розв’язаним. Воно полягає тільки в тому, коли саме ці кошти будуть передані, й залежить від того, яким буде остаточний алгоритм передання.

Прямий ефір