Ми маємо й далі бути разом — Україна та Америка, — президент України після зустрічі з віцепрезиденткою США в Мюнхені (ВІДЕО)

Володимир Зеленський та Каміла Гарріс. Фото: president.gov.ua

У межах Мюнхенської конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський сьогодні, 17 лютого, провів зустріч із віцепрезиденткою Сполучених Штатів Америки Камалою Гарріс. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Президент висловив співрозмовниці подяку за повагу до українського народу та воїнів, за життєво важливу підтримку й лідерство США, які допомогли Україні об’єднати світ та вистояти проти російських ударів.

“Ми маємо й далі бути разом — Україна та Америка, увесь світ, усі наші партнери. Ми маємо й далі додавати абсолютно потрібної безпеки, досягати спільних результатів, збільшувати стійкість нашого спротиву російській агресії та щодня доводити [президенту РФ Володимиру] Путіну, що його ненависть до людей і свободи ніколи не переможуть єдності вільного світу”, — заявив Зеленський під час зустрічі з представниками ЗМІ за результатами переговорів із Гарріс у Мюнхені.

За словами глави держави, головними темами сьогоднішньої розмови були безпека та стійкість.

“Звичайно, ключове для нас питання зараз — це збереження принципової американської підтримки. Україна та всі наші воїни потребують і дуже чекають відповідного позитивного голосування щодо пакета підтримки. Я дякую кожному й кожній, хто усвідомлює, як багато залежить від цього одного голосування”, — сказав він.

Співрозмовники також обговорили питання продовження співпраці зі США та іншими партнерами щодо посилення протиповітряної оборони України.

“Кожна система Patriot [“Петріот” американський зенітний ракетний комплекс] не лише рятує сотні й тисячі життів, а й дає змогу нормально працювати нашим містам, а отже — нашій економіці”, — зазначив президент і додав, що протиповітряна оборона (ППО) — основна складова посилення економічної самостійності України.

Зеленський також поінформував Гарріс про ситуацію на фронті та можливості й перспективи Сил оборони України за умови достатньої підтримки.

Він розповів віцепрезидентці США про продовження трансформації України та підготовку Глобального саміту миру на рівні лідерів у Швейцарії.

Каміла Гарріс та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Окремо співрозмовники зупинилися на темі відновлення справедливості й подальшого тиску на Путіна та його режим в усіх напрямах.

“Зокрема, ми маємо саме цього року забезпечити конфіскацію та використання російських активів на користь захисту від російського ж терору. Путін не цінує життів людей, не розуміє та не поважає жодних правил. Єдине, що для Путіна важливо, — це гроші та сила. Потрібне сильне рішення, яке конфіскує заморожені активи Росії. І потрібен подальший повномасштабний тиск санкціями на Росію, щоб обмежувати здатність Путіна фінансувати цю війну”, — наголосив Зеленський.

Глава держави відзначив близькість поглядів України та США у принципових питаннях і подякував американському народу, президенту США Джозефу Байдену, обом партіям і палатам Конгресу за життєво важливу підтримку.

Зі свого боку Гарріс запевнила в подальшій підтримці України.

“Ми повинні демонструвати таким агресорам, як Путін, що не можна захоплювати чужу землю безкарно”, — зазначила вона.

За словами віцепрезидентки Сполучених Штатів, є двопартійна підтримка України в обох палатах Конгресу США, і команда Байдена й далі працюватиме над забезпеченням тими ресурсами, які потрібні Україні для успіху.

“Ми продовжуватимемо підтримувати ваші зусилля для здобуття миру на справедливих умовах. Ми дотримуємося принципу, що Росія заплатить за те, що вона зробила, за те, що вона скоїла. І ми побачимо Україну на виході з цієї війни як вільну, демократичну та незалежну країну”, — наголосила Гарріс.

Читайте також: Лідери Азербайджану, Данії, Нідерландів, Бангладеш та компанії Alphabet Inc. і Google: Зеленський провів низку зустрічей на полях Мюнхенської конференції (ФОТО, ВІДЕО)

Прямий ефір