Парламент Фінляндії проголосував за вихід із Конвенції про заборону протипіхотних мін

Прапор Фінляндії. Фото: pixabay.com

19 червня парламент Фінляндії проголосував за вихід країни з Оттавського договору про заборону використання протипіхотних мін, що дасть змогу збройним силам знову застосовувати ці засоби з метою оборони. Про це з посиланням на фінське новинне агентство Yle інформує FREEДОМ.

Рішення про вихід із конвенції підтримали 157 депутатів, проти були тільки 18. У Гельсінкі оголосили про намір вийти з конвенції у квітні через ризики, пов’язані з агресивною політикою сусідньої Росії. Таким чином Фінляндія приєдналася до інших членів Європейського Союзу і НАТО, що межують з РФ — Литви, Латвії, Естонії та Польщі, які вийшли з Оттавського договору або планують це зробити, оскільки зростають побоювання з приводу їхнього набагато більшого сусіда.

Президент Фінляндії Александр Стубб підтримав рішення парламенту.

“Реальність така, що у нас є сусідня країна з агресивною, імперіалістичною державою під назвою Росія, яка сама не є членом Оттавського договору і безжально використовує протипіхотні міни”, — прокоментував він.

Запасати протипіхотні міни Фінляндія зможе тільки через шість місяців після офіційного повідомлення інших членів договору та ООН про свій вихід.

Читайте також: Країни Балтії готуються відбивати російські гібридні атаки — деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк висловив думку, що Кремль у психологічному сенсі готовий до війни з країнами Європи, водночас у європейців такої готовності немає. Саме на цьому Росія і може зіграти.

Читайте також: Росія може напасти на країни ЄС до 2029 року: як Кремль готується до вторгнення

Прямий ефір