Ознаки відходу армії РФ у Херсонській області назвав Маломуж

Николай Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Перша ознака підготовки до відходу російських окупаційних військ на лівому березі Херсона — мародерство в тилу. А ось ознакою відходу армії РФ буде зміна риторики вищого військового командування. Про це сьогодні, 19 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Він зауважив, що основні сили та засоби армії РФ зосереджені в районі Авдіївки, Бахмута, Куп’янському та Запорізькому напрямках.

“Російські окупанти вони трошки підтягують артилерію, бронетехніку, трохи міняють склад особовий на більш спроможний. Але вони не мають системних військ для утримання Херсонської області, тому на ситуацію реагують офіцери-тиловики, які думають, що потрібно взяти все, що можна швидше, бо скоро може прийти команда на відступ. Або з боями наші українські сили підуть уперед”, — заявив Маломуж.

Він звернув увагу, що для російської армії дуже важливим є Херсонський напрямок, тому що ЗСУ перекриє всю логістику з Кримом, а разом із перерізанням логістики на Запорізькому напрямку — це потужний удар по противнику.

“Зараз наші хлопці виконують створення плацдармів, просування вперед, промацування позицій і знищення частини з них, і звісно, відсувають окупантів далі від берега, щоб вони не стріляли мінометами та гаубицями дрібнішого калібру, великі та ракетні системи ще дістають, але вже це обмежено. Ворог розуміє, що зараз, якщо не будуть підтягнуті резерви, значить, перспектив не буде. Тому є передумова, що не маючи змоги зміцнити потужно контингенти військ, росіяни будуть маневрувати, поступово відступати. Але коли це почнеться масово, окупанти будуть говорити про те, що це ніби маневри, зміна стратегії, передислокація військ, відхід на певні укріплені позиції — це ознака того, що вони відходять під нашим впливом і під впливом того, що може бути оточення”, — висловив думку генерал армії України.

Читайте також: ЗСУ мають успіхи на лівому березі Дніпра в Херсонській області — деталі

Нагадаємо, російські окупаційні війська 19 листопада обстріляли Херсон. Під час одного з обстрілів снаряд влучив у багатоповерхівку, поранено 3-річну дитину та чотирьох дорослих.

Прямий ефір