Озброєння, IT-коаліція і коаліція можливостей: міністр оборони України підбив підсумки “Рамштайн-15”

Рустем Умєров. Фото: ap.org

Сьогодні, 19 вересня, відбулося 15-те засідання Контактної групи з оборони України, відоме як формат “Рамштайн”. Підсумки зустрічі на брифінгу озвучив міністр оборони України Рустем Умєров, інформує кореспондентка телеканалу FREEДОМ.

“Це мій перший “Рамштайн” як міністра оборони. Мене тепло вітали всі партнери, міністр [оборони США] Остін. Також вдячний [голові Об’єднаного комітету начальників штабів США] генералу Міллі — за його підтримку і допомогу протягом цих півтора року, він став найбільшим другом України”, — сказав Умєров.

Він повідомив, що в межах “Рамштайн-15” було проведено продуктивні зустрічі та зроблено кілька нових оголошень про підтримку з боку партнерів України з різних країн.

“Йдеться про танки, ракети, боєприпаси, обладнання для розмінування. Ми приділятимемо особливу увагу винищувачам F-16, навчанню персоналу, допомозі у створенні інфраструктури”, — уточнив міністр оборони України.

Умеров також ознайомив зарубіжних колег з останніми даними про ситуацію на фронті в Україні, про підготовку української армії до ведення бойових дій у зимових умовах.

“Ми оголосили про створення IT-коаліції. Ми провели стартову зустріч, підписали декларацію разом з Естонією, Люксембургом та іншими країнами. Мета IT-коаліції — створення безпечної та стійкої IT-інфраструктури для Сил оборони”, — повідомив міністр.

Також учасники обговорили та представили ініціативи зі створення коаліції можливостей.

“Основною метою цієї коаліції буде підготовка Сил оборони України до післявоєнного функціонування. Для цього Міністерство оборони виділило 5 кластерів, які потребують першочергової уваги, — ППО, артилерія, авіація, ВМС і бронетехніка”, — перелічив Рустем Умєров.

Прямий ефір