ОРДЛО не легітимізував, тому звів рушницю: експерт пояснив, чому Путін готовий до війни

Фото з сайта ukrinform.ua

Кремль просунувся білоруським напрямом, майже поглинувши цю країну, проте не досяг політичних завдань в Україні. Саме тому готовий розв’язувати їх воєнним шляхом.

Таке припущення зробив ексзаступник начальника Генштабу, військовий експерт Ігор Романенко, повідомляє UA.

На думку експерта, президент РФ Володимир Путін не задоволений тим, що не вдалося втягування України в політичну сферу Росії, як це сталося з Білоруссю.

“Останній рік Путін не задоволений тим, що якщо за напрямом Білорусі вони багато в чому просунулися, майже поглинули цю державу, то в Україні не вдалося їм ані легітимізувати керівництво ОРДЛО, ані реалізувати політичну частину Мінських угод. У зв’язку з цим, оскільки втягування України в політичну сферу Росії Путіну не вдалося, він звів цю рушницю, яка поки що не вистрілила. Але він звів її з весни, а утримувати таке велике угруповання затратно. Постійно це робити він навряд чи зможе, і має бути ухвалене рішення – або частково повертатися на місця постійної дислокації, або вводити в дію”, – вважає Романенко.

Також військовий експерт зазначив, що гібридна війна Росії проти України не зупиняється.

“Ми перебуваємо у стані гібридної війни. Закони війни ґрунтуються на доктрині генерала Герасимова, в якій розповідається про поєднання військових та невійськових дій. Відповідно до цієї доктрини, щоб успішно та ефективно проводити бойові дії, необхідно дестабілізувати внутрішній стан та стабільність у державі, з якою воює Російська Федерація. У цьому випадку Україна. Тому вони використовують будь-які приводи, щоб здійснювати відповідні спецоперації, підривати стан стабільності. Нині це проявляється у фінансуванні ними операцій з антивакцинування, енергетичних дій. Дуже непростий стан енергозабезпечення на зиму, ситуація з “Вагнергейтом”. Вони це знають, вони цим цілеспрямовано займаються”, – зазначив ексзаступник начальника Генштабу.

Повна версія інтерв’ю: Ризик великий: про можливе вторгнення РФ до України говоримо з військовим експертом Ігорем Романенком

Нагадаємо, США, Канада і Велика Британія запевнили Україні у допомозі у разі нападу Росії. Про це сказав секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов.

Читайте також: Для Лукашенка важливо мати за спиною Кремль: інтерв’ю з білоруським опозиціонером Франаком Вячоркою

Прямий ефір