Угорщина готується до виборів у квітні, які визначать подальший курс країни та її відносини з Європейським Союзом. Незважаючи на жорсткі заяви прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про блокування вступу України до ЄС, є ймовірність, що йому все ж доведеться піти на поступки щодо цього питання. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог, голова Центру аналізу і стратегій Ігор Чаленко.
“Ми повинні розуміти, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан — це не вся Угорщина. І, наприклад, Будапешт налаштований опозиційно до уряду. І зараз думка угорців за [соціологічними опитуваннями], грубо кажучи, ділиться 50 на 50. А якщо посилатися на опитування, яке минулого року проводив [голова опозиційної партії “Тиса” Петер Мадяр], то там більшість проголосувала за євроінтеграцію України. І це опитування було проведено раніше і набагато якісніше, ніж багатомісячні консультації самого Орбана. Але все-таки ми розуміємо, що і для Угорщини, і для Європейського Союзу квітневі вибори дуже важливі в питанні подальшого курсу”, — розповів він.
Він зазначив, що навіть якщо всупереч нинішнім соціологічним опитуванням на виборах переможе провладна партія Віктора Орбана “Фідес”, що зараз малоймовірно, входження Орбана до “Ради миру” президента США Дональда Трампа демонструє, що йому доведеться в моменті загальної позиції щодо гарантій безпеки, після завершення війни піти на ряд поступок, зокрема і щодо безпосередньо теми євроінтеграції України.
“Віктору Орбану доведеться піти на поступки, незважаючи на його заяву про те, що Угорщина не пустить Україну до Євросоюзу протягом наступних 100 років. Тобто це все гра, виключно з точки зору його передвиборчої кампанії, але не більше. Позиція Орбана з цього приводу може бути значно пом’якшена. Але, до речі, зазначу, що не можна говорити, що і Петер Мадяр, і партія “Тиса” моментально підтримають форсований вступ України до ЄС. Ні, в угорців такого сприйняття немає. Поляки, угорці в першу чергу дивляться на економічну складову цього питання. Я думаю, що на нас чекають досить серйозні переговори. Зрозуміло, що буде певний перехідний період і те, де можна знайти компроміс, це економічні питання, для того, щоб прибрати певну опозиційну складову саме в темі підтримки треку вступу України до ЄС”, — резюмував Ігор Чаленко.
Читайте також: Партія Орбана продовжує втрачати свої позиції перед виборами, — ЗМІ
Нагадаємо, на 12 квітня заплановані вибори до угорського парламенту. Прем’єр-міністр Віктор Орбан безперервно керує країною з 2010 року. Його партія “Фідес” щоразу перемагала на виборах, але зараз має високі шанси зазнати поразки.














