Окупанти знищили понад 100 тисяч квартир, — Андрющенко про російське “грандіозне будівництво” Маріуполя

Тимчасово окупований Маріуполь. Скріншот: t.me/andriyshTime

Російські окупанти в тимчасово захопленому місті Маріуполь Донецької області шляхом демонтажу знищили понад 100 тисяч квартир. Будівництво, яке триває, сумнівної якості. Нові квартири за фактом гірші за економваріант. Про це сьогодні, 27 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник Маріупольського міського голови Петро Андрющенко.

“Останній міський тренд — приїжджають забудовники з Москви, які вже там отримали узгодження на будівництво коштом федерального бюджету, і за хабарі місцевим царкам, місцевим колаборантам заносять до списків будинків, які підлягають знесенню, абсолютно цілі будинки, незначно пошкоджені, які можна було б відремонтувати, у певних частинах міста, зокрема в Приморському районі. І вже, на жаль, узялися до демонтажу таких будівель, залишаючи людей на вулиці”, — сказав він.

Андрющенко підтвердив, що про “грандіозне будівництво” Маріуполя в росЗМІ сурмлять мало не щодня. Сурмлять і все.

“Сурмити можна до нескінченності. Можна говорити про цифри, про те, що загалом за цей час було передано маріупольцям 535 ключів від квартир, і за цей самий час уже на сьогодні ми можемо говорити, що шляхом демонтажу знищено понад 100 тисяч квартир. Насправді ці цифри говорять більше, ніж будь-що, про те, що відбувається в Маріуполі — все-таки відновлення, будівництво російське чи остаточне знищення міста таким, яким воно було. Якщо говорити про якість будівництва, то якість житла, яке отримали ці щасливчики, складно назвати навіть економваріантом”, — розповів радник мера.

За його інформацією, після отримання ключів люди можуть заїхати не раніше, ніж за 2-3 місяці.

“Тому що весь цей час іде усунення недоліків від такого красивого, нового, російського розпіареного житла. Тому що дуже погано зроблено і недоробки суцільні — рвуться труби, заливають сусідів, тому що така якість ремонту. Замість шпалер чи кахельної плитки — скрізь суцільні пластикові панелі невисокої якості для того, щоб створити муляж. Що казати, якщо навіть мешканцям, які заїжджають у нові квартири, заборонено знімати і без погодження з ФСБ викладати в соціальні мережі те житло, яке воно є, в якому стані, від моменту входження у власне нове житло”, — підсумував Петро Андрющенко.

Читайте також: “Триває зачистка першої партії зрадників”: причини заміни Росією окупаційного “мера” Маріуполя назвав Андрющенко

Прямий ефір