Окупанти щодня штурмують Авдіївку, змінили тактику, але кільце оточення не замкнуте, — Снєгирьов спростував російські твердження

Карта війни 23.11.2023. Скріншот: deepstatemap.live

Немає жодних передумов говорити про те, що ситуація в районі Авдіївки Донецької області наразі вийшла з-під контролю Збройних сил України (ЗСУ). Усі твердження російської сторони про те, що вони прорвалися безпосередньо на територію Авдіївського коксохімзаводу і триває так звана зачистка, не відповідають дійсності. Про це сьогодні, 23 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний аналітик Дмитро Снєгирьов.

“Ситуація під Авдіївкою важка. Говорімо про те, що це не третій штурм Авдіївки, як намагаються показати ситуацію. Штурми тривають щодня, до того ж окупанти змінили тактику бойових дій. Якщо раніше йшли танкові колони і піхота в кількості до батальйону, то тепер ідеться про дії так званих штурмових груп. Тобто використання тактики ПВК “Вагнер”, яка була обкатана ними під час вуличних боїв у Соледарі та Бахмуті. Це кілька штурмових груп кількістю від 8 до 15 осіб, які створюють постійний вогневий вплив на позиції ЗСУ, зокрема за допомогою реактивних гранатометів, і намагаються на вузькій ділянці фронту створити перевагу і посилити вогневе ураження”, — сказав він.

Аналітик уточнив, що ця тактика ефективна, її використовують і ЗСУ.

Разом із цим, за словами Снєгирьова, у російських окупантів є певні тактичні успіхи на флангах, але це здебільшого так звана сіра зона.

“По суті розширення сірої зони території, яка не контролюється жодною зі сторін. Так, треба визнати, є просування в районі залізниці, але, знову ж таки, не йдеться про створення оперативного оточення українських Збройних сил у районі Авдіївки. Тобто те кільце оточення, про яке говорять росіяни, в районі населеного пункту Ласточкине, воно не замкнуте. Наразі є можливість забезпечувати логістику ЗСУ в моменті проведення ротації, підвезення БК і вивезення поранених. А це основне”, — пояснив він.

Також на Авдіївському напрямку, за даними аналітика, російська сторона почала використовувати касетні боєприпаси.

Читайте також: За будь-яку ціну взяти місто “під ялинку” для Путіна: що говорять аналітики про бої за Авдіївку

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, протягом минулої доби па Авдіївському напрямку загарбники не полишали спроб оточити Авдіївку, але ЗСУ тримають оборону, завдаючи ворогу значних втрат. Безуспішними були наступальні дії росіян східніше Новобахмутівки, північніше Ласточкиного, Авдіївки та Первомайського Донецької області, де Сили оборони відбили 30 атак.

Прямий ефір