Обстріли Харкова триватимуть, доки не будуть знищені російські аеродроми, — Коваленко

Андрій Коваленко. Фото: instagram.com/andrii___kovalenko

Росія, обстрілюючи Харків, використовує наративи про те, що там зберігається зброя української армії під прикриттям мирними людьми. Захід має дати дозвіл Україні застосовувати зброю на відстань понад 100 км углиб РФ, бо більшість аеродромів, з яких злітає авіація для завдання ударів по Харкову, розташовані більш ніж за 100 км від кордону. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки та оборони (РНБО) України Андрій Коваленко.

Він зауважив, що з українських міст-мільйонників Харків найближче розташований до кордону з РФ, а обстрілюючи його росіяни вдаються до тактики терору.

“Тактика терору — викликати хвилі паніки для того, щоб люди покидали Харків так чи інакше, за рахунок цього ворог завжди хотів підірвати віру в те, що Сили оборони здатні захистити не тільки місто, а в цілому здатні стримувати ворога. У цій ситуації дуже важливо наступне. Хоч і було ухвалено рішення про те, що західною зброєю можна бити по військових об’єктах на території Росії, зараз дуже важливо на тлі того, що відбувається в Харкові, збільшити відстань, щоб наші союзники дозволили бити далі, ніж на 100 км. Тому що аеродроми, з яких злітають літаки, що завдають ударів по місту Харкову, багато хто перебуває більш ніж за 100 км від кордону. Відповідно, потрібно все-таки дозволити бити по цих аеродромах. І, таким чином, проблема могла б бути швидше вирішена”, — пояснив Коваленко.

За його словами, удари по Харкову росіяни називають помстою за Білгород.

“Вони кажуть, що потрібно сідати за стіл переговорів із Росією, і тоді це можна зупинити. Але сідати за стіл переговорів на умовах, які озвучені Путіним, — це утопічна реальність, яка є тільки в його голові. Ніхто не піде з Херсона, ніхто не піде із Запоріжжя, Донецької області, Луганської, частини Харківської, де вони знаходяться. Уся територія України має бути деокупована, зокрема Крим”, — заявив керівник ЦПД.

Коваленко звернув увагу, що кремлівські наративи про те, що в Харкові ударів завдають по об’єктах, на яких українська армія зберігає зброю, прикриваючись мирними людьми, приймаються російським суспільством.

“Така історія триватиме, на жаль, доки не будуть знищені аеродроми, доки не буде знищена авіація”, — наголосив він.

Читайте також: Ефективна модель захисту Харкова — бити по пускових установках у РФ, — Маломуж

Нагадаємо, 23 червня російська авіація атакувала Харків, випустивши понад три керовані авіабомби по житлових районах міста, що призвело до загибелі однієї людини і поранень 11 осіб.

Прямий ефір