ЗСУ розширюють повітряний коридор до важливих стратегічних об’єктів РФ — пояснення Лакійчука

Павло Лакійчук. Фото: radiosvoboda.org

Завдаючи майже щоденних ударів по об’єктах протиповітряної оборони ворога, Збройні сили України створюють коридор до важливих військових об’єктів Росії. І результати цієї роботи є очевидними. Про це сказав керівник воєнних програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук в ефірі телеканалу FREEДOM.

“Задум українського командування приблизно зрозумілий: тими ж ударами по засобах протиповітряної оборони противника в Криму на півдні нашої країни створюється такий собі “коридор” до важливих ворожих стратегічних об’єктів, об’єктів ураження для наших ракетних військ, наших дронщиків тощо. І результат загалом видно майже одразу. Це й удари по аеродромах у центральному Криму, у східному Криму, удари по базах. І свідченням є не тільки удари по Керчі, по порту “Керч”, а й “бавовна” на тому березі Азовського моря: і Тамань, і порт “Кавказ”. Думаю, до Єйська дійде. Цей коридор розширюється”, — констатував гість ефіру.

Крім того, як наголошує Лакійчук, Сили оборони України почали знищувати комплекси С-300 на території країни-агресора, які ворог використовує не як ППО, а як засіб терору мирного населення України.

“Ми два роки просили допомоги, нам усі відмовляли, щоби не підіймати рівень ескалації з Путіним. Щойно ми отримали дозвіл наших партнерів бити по військових об’єктах на території Росії, хоча б на Білгородському напрямку, однією з перших цілей стали засоби протиповітряної оборони. Тут засоби протиповітряної оборони, мабуть, треба назвати в лапках, бо фактично це засіб повітряного нападу. Знищили комплекси С-300 на Харківському напрямку — вже майже два тижні, 10 днів не прилітають С-300,принаймні до Харкова”, — каже керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХІ”.

Коментуючи публікацію Bild про те, що знищення ворожої ППО — у світлі прийдешнього прибуття F-16 — для України “важливіше, ніж утримання невеликих сіл на Донбасі”, оскільки з отриманням винищувачів їх можна буде звільнити, Лакійчук зазначив, що у перших винищувачів буде багато інших завдань. А припущення Bild назвав надто сміливим.

“Та невелика кількість літаків, яка прийде перша, буде у нас на розрив — на цілу купу завдань. Це і протиповітряне прикриття наших стратегічних об’єктів, критичних об’єктів, міст і сіл у глибині оборони. Це і протиповітряна оборона наших військ на передовій лінії оборони. І при цьому треба ще знайти якісь літаки для того, щоб завдавати удару вглиб території ворога. Але це не так легко”, — пояснив Павло Лакійчук.

Читайте також: Ізолювати російські війська: військові об’єкти РФ у Криму системно знищують ЗСУ (ВІДЕО)

Прямий ефір