Обговорили цінність підтримки високоякісного, незалежного та плюралістичного мовлення для стійкості України: дипломати G7 зустрілися з телеканалами марафону “Єдині новини” та телеканалом FREEДОМ

Зустріч представників країн G7 з представниками українських телеканалів. Фото: twitter.com/G7AmbReformUA

Відбулась зустріч повноважних представників країн “Великої сімки” (G7) з представниками українського державного іномовлення, ключових вітчизняних телеканалів і медіагруп, які створюють і транслюють марафони “Єдині новини” та FREEДOM.

Захід, який відбувся за ініціативи українських ЗМІ, відвідали пан посол Японії Мацуда Кунінорі, пані посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова, дипломати посольств США, Італії, Франції, Німеччини, Канади, Великої Британії. Сторони обговорили ситуацію в інформаційному просторі та виклики, з якими стикаються українські  ЗМІ.

“Посли G7 зустрілися з представниками українських медіа. Ми обговорили поточний медіаландшафт, цінність підтримки високоякісного, незалежного та плюралістичного мовлення як необхідність для стійкості України”, — йдеться в повідомленні “Великої сімки”.

Надзвичайний і повноважний посол Японії в Україні пан Мацуда Кунінорі зауважив, що дипломати хотіли отримати “інформацію з перших вуст” про те, як в Україні підтримують незалежні, чесні та об’єктивні медіа — як у мирний час, так і під час війни.

Таку дискусію провели вже вдруге від початку повномасштабного вторгнення. Дипломати G7 відзначили, що рішення об’єднати найбільші телеканали у єдиний марафон на початку великої війни було правильним. Адже це допомогло вистояти в інформаційній війні, захистити світ від російської брехні.

Також під час зустрічі йшлося про механіку, задачі й результати роботи телемарафонів “Єдині новини” і FREEДОМ.

Директорка державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України” Юлія Островська поділилась статистикою переглядів контенту FREEДОМ у діджитал та наголосила, що телеканал не просто отримує багатомільйонні перегляди свого відео, а чітко потрапляє в запити цільової аудиторії — російськомовних глядачів за межами України.

“Сьогодні телеканал FREEДОМ є голосом України та голосом правди для російськомовного світу, в якому надзвичайно багато російської брехні. Дуже важливо, що ми маємо постійний зворотний зв’язок, з одного боку, від наших глядачів з РФ та інших країн, де є російськомовні люди, з іншого — від різних міжнародних інституцій та організацій і їхніх представників, які засвідчують, що доносити правду російською мовою важливо, і такий канал як FREEДОМ потрібен. Наприклад, у нас є підтверджена інформація, що канал FREEДОМ — одне з джерел, з якого військовослужбовці РФ дізнаються про проєкт “Хочу жити” і приймають рішення ним скористатися. Це дуже мотивує, бо це зримі й вимірювані здобутки роботи каналу”, — зазначила Юлія Островська.

СЕО медіагрупи Starlight Media Олександр Богуцький наголосив, що другий рік поспіль шість українських телеканалів, які раніше були конкурентами, працюють разом заради перемоги. Не лише інформують, а й поширюють цінності, які об’єднують Україну та західний світ.

“Ми хочемо показати, що в нашому уявленні перемога можлива при об’єднанні всіх громадян. І на прикладі приватного бізнесу, партнерства демонструємо, що це об’єднання можливе, коли у всіх одна ціль, у якій ніхто не сумнівається”, — пояснив Олександр Богуцький.

Заступник голови місії посольства Італії в Україні Франческо Пеше назвав важливими подібні зустрічі з представниками медіа. Вони дають можливість країнам “Великої сімки”, які є союзниками України, краще зрозуміти, що відбувається під час війни в інформаційному просторі.

Інформаційний порядок денний України нині диктує фронт. Західні дипломати зізналися, що захоплюються мужністю українських журналістів. Як зазначив тимчасовий повірений у справах посольства США в Україні Роберт Нідем, представники ЗМІ часто ставали мішенями на передовій з боку росіян: гинули, їх захоплювали в полон, катували.

“Це справжній доказ хоробрості журналістів у цій країні, що вони продовжують висвітлювати війну, їздити на передову, а потім розповідати суспільству про те, що відбувається”, — додав він.

Вже у грудні Україна може отримати позитивний сигнал щодо старту переговорів про вступ до Євросоюзу. Проте спершу Єврокомісія має оцінити, як країна виконала необхідні критерії. Один із них — незалежні медіа та різноманітність доступу до інформації. У офіційному Брюсселі підтверджують: цю вимогу Україна вже виконала, ухваливши закони про медіа і рекламу. Під час зустрічі дипломати пообіцяли підтримувати Україну і в інших реформах на шляху до ЄС, а також у боротьбі з агресією РФ.

Також у зустрічі взяли участь: СЕО медіагрупи 1+1 Media Ярослав Пахольчук, директор компанії Національні інформаційні системи Inter Media Group Назім Бедіров, член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Андрій Таранов, координатор телемарафону Владислав Матяш, генеральний продюсер “Ми — Україна” Юрій Сугак, а також заступник міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко.

Джерело: за матеріалами “Факти ICTV

Прямий ефір