Нові факти репресій Кремля: як у Росії залякують інодумців (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua.tv

У 2022 році в Російській Федерації тільки за статтею “про дискредитацію армії” оштрафували понад 4 тис. осіб. У Росії судять за розмови в магазині, спів пісень і постановку вистав, повідомляє FREEДОМ.

Зеленоградський районний суд Москви оштрафував Варвару Рудницьку на 50 тис. рублів (613 дол.) за так звану дискредитацію російської армії, повідомляє російський правозахисний медіапроєкт “ОВД-Инфо”. Жінка зірвала червоні прапори з георгіївськими стрічками, які вивісили в місцевому парку. Найбільше суд обурило те, що Рудницька наважилася публічно назвати російських генералів військовими злочинцями.

Московський міський суд відхилив скарги й ухвалив рішення про поміщення у слідчий ізолятор (СІЗО) театральної режисерки Євгенії Беркович, повідомляє видання “Медіазона”.

Вистава “Фініст — Ясний Сокіл” присвячена реальним історіям росіянок, які вирішили вийти заміж за ісламістів і виїхати до Сирії. Театральні критики наполягали на тому, що вистава не тільки не “виправдовує” тероризм, але, навпаки, “викриває механізми тероризму”. Російський суд вирішив інакше.

“Приводом для порушення справи стала експертиза, яка знайшла в постановці “ознаки ідеології радикального фемінізму і боротьби з андроцентричним суспільним укладом Росії”, — зі статті у виданні Deutsche Welle.

Викладача Санкт-Петербурзького державного університету переслідують за антивоєнні репліки в особистому листуванні.

Історика Михайла Білоусова звинувачують у дискредитації російської армії. А все тому, що він назвав підтримку війни проти України огидною.

“Білоусов — викладач, доцент, займався декабристами. Але от почули б його декабристи, російські офіцери, як би вони поставилися до таких спроб дискредитувати російські Збройні сили?”, — заявив заступник міністра науки та вищої освіти Росії Костянтин Могилевський у коментарі агентству “РИА Новости”.

Шість місяців виправних робіт отримала мешканка міста Челябінськ Діана Нефьодова через повідомлення в соцмережах про вбивства мирних жителів у Бучі. Про це інформує проєкт “Мережеві свободи”. Нефьодову визнали винною за статтею “про поширення військових “фейків”.

Під час виправних робіт жінка повинна буде перераховувати 10% свого заробітку державі.

За незгоду з політикою Кремля в Росії отримують і реальні терміни. Верховний суд Дагестану затвердив вирок учаснику акції протесту проти мобілізації Адаму Гаджієву — півтора року колонії. Чоловік перебував у СІЗО з вересня 2022 року.

Після оголошення Путіним мобілізації, у Дагестані відбулися масові протести. Поліція розігнала людей.

Репресії Кремля проти своїх громадян будуть тільки посилюватися, впевнені експерти. Путін має намір відправити на фронт якомога більше людей і поступово закриває кордони.

Російська Держдума підтримала поправки до закону і тепер влада зможе вилучати закордонні паспорти у громадян.

“Це не те що перший дзвіночок — це дзвін мобілізованим. Тепер, по суті, на кордоні відбиратимуть паспорти, щоб потім не було жодної можливості виїхати”, — зазначив директор “Фонду боротьби з корупцією” Іван Жданов.

Не так давно депутати Калузьких законодавчих зборів внесли до Держдуми законопроєкт, згідно з яким роботодавець має нести адміністративну відповідальність за прийняття на роботу співробітника без надання документів військового обліку. Про це повідомив Telegram-канал “Астра”. Також передбачається відповідальність за недонесення про таких працівників до військкомату.

Читайте також: Доноси, арешти й штрафи: як і за що репресивна машина Кремля карає росіян (ВІДЕО)

Прямий ефір