Німецька компанія Hensoldt отримала замовлення вартістю понад 340 мільйонів євро на постачання Україні радарів для посилення систем протиповітряної оборони (ППО). Про це повідомила пресслужба компанії, інформує FREEДОМ.
У межах комплексного пакету замовлень буде поставлено високопродуктивні радари TRML-4D і малодіапазонні радари SPEXER-2000 3D MkIII. Кількість не уточнюється, як і орієнтовні терміни постачання.
Радар TRML-4D забезпечує швидке виявлення і відстеження близько 1 500 цілей у радіусі до 250 км. Йдеться про всі типи повітряних цілей — крилаті ракети, дрони, літаки та вертольоти.
Радар SPEXER є частиною нової системи ППО Skyranger-30 на базі гармат від Rheinmetall та використовується для автоматичного виявлення наземних, морських і низьколітаючих повітряних цілей.
З початку повномасштабного вторгнення Росії Україна отримала вже понад десятка радарів TRML-4D.
Читайте також: Нідерланди збільшать внесок у постачання Patriot для України, — Брекельманс
Нагадаємо, канцлер ФРН Фрідріх Мерц під час спільної пресконференції з прем’єром Великої Британії Кіром Стармером у Лондоні заявив, що Україна отримає зенітні ракетні комплекси Patriot (“Петріот”) протягом найближчих тижнів.














