Ніхто не зможе “відключити” нашу стійкість, витримку, міцність, відвагу, — Зеленський у День захисників і захисниць України (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 1 жовтня, в Україні відзначають День захисників і захисниць. Це державне свято стало по-справжньому національним, народним святом. Святом мільйонів українців, які боронять свою землю та не зупиняються ані на мить. Про це сказав глава Української держави Володимир Зеленський, вітаючи захисників та захисниць зі святом, інформує FREEДОМ.

“Ми дякуємо сьогодні всім, хто стояв, стоїть і буде стояти міцно. Всім, хто першим прийняв важкий бій. Наші прикордонники, наша піхота, танкісти, льотчики, моряки, артилеристи, зенітники, наші десантники, спецпризначенці, розвідка, Служба безпеки України, Національна гвардія, поліція, тероборона. Всі, хто захищає українську землю, море й небо. Чий захист ми щоденно відчуваємо, а відвагу щоденно бачимо. Вздовж усієї лінії фронту, не зупиняючись, просуваючись уперед під час контрнаступу, що триває”, — наголосив президент. 

У своєму зверненні він згадав початок повномасштабного вторгнення РФ 24 лютого 2022 року, коли всі українці стали одним “багатомільйонним військом”.

“Всі ми добре пам’ятаємо день 24 лютого. Без перебільшення можу сказати, що памʼятаю його майже похвилинно. Як, звертаючись до всіх українців, говорив, що відтепер усі ми — одне велике багатомільйонне військо. Український народ зробив так, аби ці слова не залишилися просто словами. Не були гучними гаслами, а стали вчинками”, — наголосив глава держави. 

Зеленський зазначив, що сьогодні важкі часи українців зробили сильними. І стійкість народу “відключити” ніхто не зможе.  

“Важкі часи зробили нас сильними. А сильні наближають переможні часи. Крок за кроком. Сьогодні, завтра, щодня, щохвилини. Ні планово, ні аварійно ніхто не має й не зможе “відключити” нашу стійкість, витримку, міцність, відвагу. Вони не мають терміну дії, кінцевої дати чи крайньої точки, після якої ми припинили б спротив і боротьбу, окрім однієї — нашої перемоги. Щоденно наближаючи її, ми кажемо: “Будемо боротися стільки, скільки буде потрібно!”, — акцентував президент. 

Бути захисником — це робити вчинки щодня, продовжив він.

“Бути захисником України — це бути щодня з Україною. В Україні. Задля України. Позаду нас — наша історія. Попереду — наша перемога. І вільна країна. Яку ми захищали, захищаємо, захистимо”, — наголосив президент.

Зазначимо, сьогодні Україна вперше відзначає День захисників і захисниць у нову дату. Раніше Покрову та День захисників відзначали 14 жовтня. Проте Православна церква України з 1 вересня перейшли на новоюліанський календар. Тому низка свят змістилась.

В Україні також вшанували пам’ять полеглих Героїв. По всій країні о 9:00 була оголошена хвилина мовчання.

Читайте також: Україна стане одним із ключових світових виробників зброї та оборонних систем, — звернення Зеленського наприкінці 584-го дня війни

Прямий ефір