Нідерланди виділили додатковий мільярд євро на військову допомогу Україні, — президент Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Нідерланди додатково виділили мільярд євро на військову допомогу Україні. Ще 400 мільйонів євро було виділено на відновлення. Про це сьогодні, 12 квітня, повідомив президент України Володимир Зеленський у своєму офіційному Telegram-каналі, інформує FREEДОМ.

“Щойно у телефонній розмові прем’єр-міністр Марк Рютте повідомив, що Нідерланди виділили ще мільярд євро на військову допомогу Україні й 400 млн євро на відновлення. Це додатково до зобов’язань у межах нашої двосторонньої безпекової угоди”, — зазначив голова держави.

Президент Зеленський подякував Марку Рютте та народу Нідерландів, наголосивши, що це взірцевий приклад підтримки України. 

Сторони також обговорили спільну роботу з партнерами над пришвидшенням постачання снарядів для артилерії, амуніції й систем протиповітряної оборони (ППО). 

Крім цього, Зеленський подякував Рютте за результативну конференцію Justice for Ukraine у Гаазі та запуск за її підсумками Реєстру збитків. 

“Розповів про підготовку Саміту миру у Швейцарії й запросив Нідерланди приєднатися. Ми також обговорили необхідні зусилля, щоб цей захід підтримало якнайбільше країн”, — наголосив Володимир Зеленський.

Читайте також: Реєстр збитків запрацював: скільки і коли заплатить українцям Росія — оцінки експертів

Нагадаємо, 15 і 16 червня Швейцарія проведе мирний саміт щодо України в Бюргенштоку.

Раніше президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю українським журналістам розповів, що немає конкретного списку країн на Глобальний саміт миру, який має відбутися у Швейцарії. Але Україна розраховує на участь 80-100 країн. 

Прямий ефір