Ні у РФ, ні в України немає достатньо можливостей, щоб домогтися зараз великого прориву на фронті, — заступник генсека НАТО

Ілюстрація: pixabay.com

Наразі ні Україна, ні Росія не мають сил, щоб домогтися кардинальної зміни в ситуації на фронті. Про це сьогодні, 14 лютого, під час виступу в підкомітеті з безпеки та оборони Європарламенту, сказав заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, інформує кореспондент телеканалу FREEДОМ.

В межах обговорення питань безпеки в Чорному морі, на Східному фланзі НАТО і на Західних Балканах, він зазначив, що дії українських військових у Чорноморській акваторії заслуговують на окрему увагу.

“Те, що українці з нашою допомогою роблять у Чорному морі, просто варто відзначити окремо”, — зазначив Джоане.

На полі бою, вважає він, зараз ні в України, ні в Росії немає можливостей для великого прориву.

“Я думаю, що ми, ймовірно, припустилися помилки, виявляючи надмірний оптимізм щодо шансів України на контрнаступ кілька місяців тому. І тепер нам доводиться боротися зі свого роду надмірним песимізмом. У реальності ні перше, ні друге не відповідає дійсності. Ні в Росії, ні в України немає достатньо сил і можливостей, щоб домогтися великого прориву. Це реальність. Але в Чорному морі за допомогою винахідливості, з використанням безпілотників, ракет великої дальності українці змогли відновити морський експорт. Тепер вони можуть захищати його. І ми допомагаємо їм захистити коридор через Румунію і Болгарію, а потім через протоки”, — сказав заступник генсека НАТО.

Він акцентував, що у Сил оборони в Чорному морі є прогрес.

“Останній фрегат, який був атакований українцями, був взагалі затоплений в озері (катер “Ивановец”, ліквідований у Донузлаві, — ред.). Крім Криму, навіть Азовське море вже не досить далеко для них. Тож є певний прогрес, і я думаю, що нам потрібно проявляти трохи менше песимізму”, — доповнив спікер.

Читайте також: Кремль обрав стратегію затяжної війни, тому намагається задіяти додаткові резерви, — Маломуж

Нагадаємо, від початку повномасштабного вторгнення Росії Україна потопила понад 25-30% Чорноморського флоту РФ.

Прямий ефір