Кремль обрав стратегію затяжної війни, тому намагається задіяти додаткові резерви, — Маломуж

Микола Маломуж. Фото: apostrophe.ua

Росія обрала стратегію затяжної війни, але в окупантів нічого не виходить. Тому їм доводиться задіювати все нові й нові резерви. У тому числі іноземних найманців. Про це сказав генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Він нагадав, що в грудні 2022 року відбулася вирішальна колегія Міністерства оборони Росії, на якій був присутній глава Кремля Путін і всі силовики.

“На ній росіяни обрали стратегію затяжної війни: вимотати Україну, її союзників, породити невіру в підтримку України. Далі — продовжувати наступ, на певному етапі вийти на переговори на умовах Росії, з визнанням окупації щонайменше п’яти областей, а можливо, і більше”, — сказав Маломуж.

Саме цю стратегію росіяни намагаються реалізувати, хоча вона невдала.

“Ця стратегія невдала. Російські окупанти особливо не просунулися. Авдіївка, Куп’янськ — вони планували ще чотири-п’ять місяців тому захопити ці міста. Хотіли відкинути наші війська на Запорізькому напрямку. Путін сам говорив, що на Херсонському напрямку вони відкинуть Сили оборони, а Авдіївку захоплять за кілька днів. Але бачимо, що в них нічого не виходить”, — зазначив Маломуж.

Зважаючи на всі свої невдачі на фронті, росіяни задіюють додаткові резерви.

“По-перше, піднімаються все нові хвилі мобілізації. По-друге — розширюють об’єкти ВПК, збільшують обіг, реекспорт зброї і техніки, боєприпасів із різних країн, куди Росія продавала їх раніше. Конкретні великі поставки — це Північна Корея та Іран. Це країни авторитарного режиму, які не підкоряються жодним санкціям.  І, звичайно, це поступове розширення контингенту, який готується сьогодні на базах РФ. Тобто, орієнтування на затяжну велику війну”, — сказав гість ефіру.

Він наголосив, що Україна розробляє свою стратегію, і шансів на перемогу в окупантів немає. 

“Перемоги РФ не буде. З урахуванням нової стратегії, яку ми зараз розробляємо, нових можливостей, які відкриваються за допомогою наших союзників, розвитком українського ВПК, в України є перспектива бити російську армію та її поплічників”, — акцентував Маломуж.

За його словами, нинішня війна — це війна стратегій, технологій усіх країн, які ведуть війну проти агресії, авторитарних режимів, що порушують світовий порядок і міжнародні правові принципи.

“Це основа сьогодні для більшості демократичних країн світу — поставити на місце агресора, зробити все, щоб він зазнав поразки”, — резюмував Маломуж.

Читайте також: Навчання операторів БпЛА в Сирії — тільки прикриття, РФ там готує ширший контингент, — Маломуж

Прямий ефір