Україна готується до Глобального саміту миру, незважаючи на спроби РФ його зірвати — подробиці (ВІДЕО)

Прапори України та Швейцарії. Фото: ukrinform.com

Росія намагається зірвати перший Глобальний саміт миру, який відбудеться у Швейцарії, щоб розколоти вільний світ. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов. За його словами, Москва намагається применшити значення заходу і працює над тим, щоб якомога менше делегацій відвідали саміт, передає FREEДOM.

Перший Глобальний саміт миру відбудеться 15 і 16 червня. Скільки представників країн приїде до швейцарського міста Бюргеншток, достеменно поки що невідомо. У списку запрошених — понад 160 держав. Росії серед них немає.

“Ми знаємо, що немає сенсу садити Росію за стіл переговорів, якщо ви не можете домогтися від неї сумлінних дій. Мета цього саміту — об’єднати країни, що розділяють принципи й підходи, на основі яких вони будуватимуть подальші дії. Тільки після саміту може відбутися спілкування з Росією, і вона може стати частиною переговорів. Зрештою, не можна покласти край війні без обох сторін”, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Проведення Глобального саміту — це кульмінація роботи над українською формулою миру.  У цьому покроковому плані 10 пунктів. Радіаційна та ядерна, продовольча та енергетична безпека, звільнення полонених і депортованих, відновлення територіальної цілісності України, виведення російських військ з території України та припинення бойових дій, відновлення справедливості (йдеться про притягнення Росії до відповідальності та відшкодування завданої війною шкоди), екологічна безпека, недопущення повторної агресії та фіксація закінчення війни.

“Пан Кулеба каже: є 2 треки, і він абсолютно правий у цьому. Або світ стає достатньо сильним, щоб примусити дипломатично агресора до прийняття цивілізованих правил гри й до відмови від його амбіцій агресивних. Або друге — це мова сили на полі бою. Третього не дано. Сьогодні дипломатичні зусилля будуються навколо формули миру саме для того, щоб світ став спроможним для примусу агресора”, — зазначив політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян.

За словами політологів, успіх першого Глобального саміту залежить від кількості його учасників та їхньої географії. Офіційно Швейцарія та Україна запросили делегації з усіх континентів.

“Важливо, щоб на саміті змогли проявити своє лідерство якомога більше держав, якомога більше суб’єктів, які зацікавлені в повній силі Статуту ООН і міжнародного права. Президенти Литви та Польщі — Гітанас Науседа та Анджей Дуда, прем’єр-міністри Естонії та Канади — Кая Каллас і Джастін Трюдо. Особисто їх запросив на саміт. Я подякував їм за підтримку нашої роботи заради справедливого миру — за підтримку формули миру”, — заявив президент України Володимир Зеленський.

Президент Франції Еммануель Макрон ще в середині квітня підтвердив, що Франція буде на саміті миру. Приїхати до Бюргенштока може і президент США Джо Байден. За інформацією джерел швейцарського видання Neue Zürcher Zeitung, президент США ухвалить рішення щодо візиту в найкоротші терміни. Зі свого боку, канцлер Німеччини Олаф Шольц узяти участь у Глобальному саміті миру закликав країни, що розвиваються.

“Той факт, що глобальний Південь відіграє і має відігравати тут важливу роль, безумовно, є відображенням полікризового світу. Тим більше шансів, що дипломатичні зусилля, такі як запланована Швейцарією мирна конференція, наблизять нас до справедливого миру”, — зазначив канцлер Німеччини.

Як вважає глава німецького уряду, якщо такі країни, як Китай, Бразилія та Індія, закличуть Росію вивести свої війська з України, шанси на відновлення миру зростуть. У Києві заявили, що зроблять усе, щоб китайська делегація на Глобальному саміті миру була присутня. Глава КНР Сі Цзіньпін заявив, що підтримує мирну конференцію, але за умови, що за її проведення виступлять одночасно в Москві та Києві.

“Ми закликаємо всі сторони відновити взаємодію і діалог і підтримати проведення міжнародної мирної конференції у відповідний час із визнанням Росії та України, за участю всіх сторін і обговоренням усіх мирних планів. Ми підтримуємо створення збалансованої, ефективної та стійкої структури європейської безпеки”, — заявив Сі Цзіньпін.

Учасники Глобального саміту миру в Швейцарії внесуть в українську формулу миру уточнення і конкретні формулювання, які мають перетворити її на Глобальну формулу. А Росію поставлять перед фактом, надіславши узгоджений документ до Кремля.

Читайте також: Іспанія, Бельгія, Латвія і Фінляндія підтвердили участь у Глобальному саміті миру

Нагадаємо, раніше радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк заявляв, що для України на майбутньому Глобальному саміті миру в Швейцарії важливо зафіксувати, що формула миру є єдиною продуманою, логічно й правильно вибудуваною дорогою до справедливого миру як такого. Тобто війна має закінчитися на її підставі.

Прямий ефір