“Необхідно більше”: постачання мільйона снарядів для ЗСУ від країн ЄС прокоментував Мусієнко

Ілюстративне фото: mil.gov.ua

План ЄС з надання Україні боєприпасів розрахований на кілька років. Оперативно зі складів передаватимуть запаси, а також нарощуватиметься виробництво. Мільйона боєприпасів до кінця року вистачить Україні для підтримки артилерії та для контрнаступу. Про це сьогодні, 22 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

“Працюватиме вона в сферу того, що необхідно забрати фактично боєприпаси, снаряди, які є ще на складах, які залишилися в європейських країнах, у країнах Заходу, і передати їх Україні. Тобто насамперед це оперативна потреба на цей рік. План, наскільки я розумію, розрахований на кілька років, тому що насамперед необхідно передати боєприпаси, снаряди, які залишилися для українських збройних сил. Надалі необхідно буде наростити виробництво і нарощувати виробництво (завдання складне насправді) для того, щоб, по-перше, відновити те, що було передано Україні на запасах, на складах. І наступне — це ще продовжувати підтримку України. Таке завдання”, — сказав він.

Експерт зазначив, що мільйон снарядів від партнерів для України — це вагома цифра, але насправді Україні потрібно ще більше боєприпасів.

“На сьогодні насамперед стоїть оперативне завдання передавати якомога більше снарядів, боєприпасів. Мільйон до кінця року — це досить така хороша, вагома цифра. Але якщо ми подивимося на поле бою, на стан, який є, то нам необхідно навіть більше. Але мільйон — це для того, щоб підтримувати нашу артилерію під час захисту, відбитті атак, плюс використовувати під час контрнаступальних дій. Ми й так використовуємо снаряди досить ефективно, намагаємося їх берегти. Намагаємося вибирати цілі для того, щоб не бити абикуди, як це роблять російські війська, не бити квадратами, а бити ефективно по цілях. Тому я думаю, що, звичайно ж, це посилення для наших сил. І я думаю, що це на сьогодні — межі тих можливостей, які може надати Європа”, — вважає Мусієнко.

За його словами, інтенсивність бойових дій і характер розв’язаної Росією проти України повномасштабної війни сьогодні така, що боєприпасів ЗСУ потрібно якомога більше. І це не просто бажання, а реалії, з яких виходять.

“Чи наростить та чи дасть це перевагу в кілька разів артилерійського вогню для українських сил? Ні. Але необхідно зазначити, що чи дасть це точності, ефективності використання артилерії та засобів ураження противника на більш далеких відстанях. Адже я хочу нагадати, що крім боєприпасів Україна використовує, як правило, артилерійське озброєння — або ствольну артилерію, або ті самі системи реактивні “Хаймарс”, які ефективніші в контрбатарейній боротьбі, тому що мають дальність деколи на кілька кілометрів більшу, ніж російські аналоги. Це дає перевагу в дальності й у тому, що артилерія противника не може діставати під час контрбатарейної боротьби. Це досить серйозна перевага, яку ми маємо”, — висловився Мусієнко.

Експерт констатував, що на певних ділянках уже очевидно і помітно, що Росія починає економити артилерійські снаряди.

“Тобто очевидно, що вони не можуть використовувати таку саму кількість своїх боєприпасів, як вони це робили в травні, червні, липні торік по 50-60 тисяч на добу. Це зараз десь близько 12-15 тисяч. Це чимало насправді, це ще чимало. Але, однак, потенціал скорочується. Ми ж, своєю чергою, будемо брати ефективністю, точністю і дальністю. Тими перевагами, які в нас є”, — зазначив він.

Європейські виробники нарощуватимуть виробництво боєприпасів і озброєнь під гарантії Євросоюзу, додав Мусієнко.

Читайте також: Мільйон снарядів для України — подробиці плану постачання Євросоюзу (ВІДЕО)

Прямий ефір