“Немов якийсь апокаліпсис”: жителі Києва розповіли, як пережили російську масовану атаку по столиці (ВІДЕО)

Наслідки російського удару. Фото: t.me/dsns_telegram

Київ у ніч на сьогодні, 2 червня, пережив кілька хвиль атак російської армії. На столицю летіли як дрони, так і ракети різних типів. За інформацією міської влади, шість мирних жителів загинули, і ще 79 дістали поранення, серед них — три дитини. Кореспондент телеканалу FREEДОМ побував на місцях російських ударів.

Унаслідок російської масованої атаки в Києві пошкоджено дитячі садки, ігрові майданчики, медустанови, зруйновано житлові будинки, згоріли десятки автомобілів. Машина Тараса була припаркована біля дороги у спальному районі. Її пошкодило вибуховою хвилею. Тепер автомобіль не підлягає ремонту.

“По-перше, повилітали вікна. Я перебував у кімнаті, яка виходить на інший бік, тому мені пощастило. У квартирі — повністю все у шибках. Одразу спустився до машини. Машина, думаю, відновленню не підлягає: ззаду все вибито, вона не заводиться, навряд чи можна щось зробити”, — розповідає киянин Тарас і показує своє авто.

Постраждали також об’єкти критичної інфраструктури, пошкоджено виробничий майданчик ДТЕК. Без електропостачання тимчасово залишилися 140 тис. споживачів. Найбільш масштабні відключення світла були у трьох районах столиці, а загалом руйнування після комбінованої атаки зафіксовано у семи районах, повідомляє місцева влада. Рятувальникам, які ліквідовували наслідки, доводилося неодноразово зупиняти свою роботу через ризик повторних атак, оскільки повітряні тривоги та вибухи тривали весь ранок.

“Майже в усіх районах Києва “прильоти”. Йде ліквідація наслідків атаки. Що стосується постраждалих, 60 осіб госпіталізовано, з них троє дітей. Усім медики зараз надають допомогу. На місцях прильотів розгорнуто штаби, які працюють над ліквідацією наслідків. Багато руйнувань. Зараз збираємо про них інформацію”, — прокоментував ситуацію в столиці міський голова Києва Віталій Кличко.

За даними ЗМІ, дорогою до укриття загинула мама двох дітей. Це сталося на території житлового комплексу. Жінка загинула на місці, а її дітей госпіталізували. За словами очевидців, вибухи в місті лунали практично безперервно, тому деякі люди не встигали вчасно дістатися до укриттів.

“Дим був повсюди. Ми присіли на навпочіпки з дочкою і намагалися прикрити її, але камінь або уламок будівлі влучив у неї та порвав куртку. Вона каже, що у неї болить спина. Усе було затягнуто димом. Ми не могли зрозуміти, що відбувається. Немов якийсь апокаліпсис”, — сказала жителька Києва Ольга Мудра.

Загалом минулої доби в столиці через падіння уламків та прямі влучання було пошкоджено п’ять медичних установ. Але найбільше постраждала амбулаторія, яка є однією з найбільших медустанов первинної допомоги в районі та обслуговує 20 тис. осіб.

“З поранених, слава Богу, нікого немає. Амбулаторія у нас — на технічній охороні. Руйнування дуже значні. Є ризик обвалення з одного боку. Ми навіть не можемо зайти, щоб забрати деякі речі. Дуже багато медичного обладнання. Наразі ми збираємося переїхати. Зараз складаємо графік, тому що у нас дуже багато пацієнтів, а тут їх приймати неможливо”, — пояснює завідувачка медичної установи Леся Євлахович.

Експерти помітили, що російська армія почала застосовувати нову модель повітряних ударів: атаки проводяться у кілька хвиль або тривалими безперервними нальотами. Цього разу обстріли почалися ще з вечора 1 червня, удари припинялися на час і тривали з новою силою аж до обіду наступного дня.

https://www.youtube.com/watch?v=Q3C-E4nOVgg

Читайте також: До 12 зросла кількість жертв атаки РФ на Дніпро: розбір завалів зруйнованого будинку триває (ВІДЕО)

Раніше повідомлялося, що 66 жителів Києва постраждали внаслідок російської атаки. Шість людей загинули.

Прямий ефір