НАТО визнає право України бити з F-16 по цілях у РФ: заяву Столтенберга прокоментував експерт

F-16. Фото: fmn.dk

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що українські пілоти багатоцільових винищувачів F-16 будуть в праві завдавати ударів по законних військових об’єктах на території Росії. Проте літаки Україні надає не Альянс, а конкретні держави. Вони своєї позиції щодо цього не висловлювали. Так прокоментував заяву генсека НАТО політолог Петро Олещук в ефірі телеканалу FREEДОМ.

На думку гостя ефіру, ці слова Столтенберга є проривом на рівні риторики, про практику говорити рано.

“Надають зброю Україні не НАТО, а безпосередньо держави, такі як Німеччина, Сполучені Штати, Франція, Велика Британія. Я не знаю, яка їхня позиція. Вони її поки що, на цей час офіційно не озвучували. Можливо, і на краще. Нехай будуть якісь можливі сюрпризи для росіян. Але в будь-якому разі, поки я не став би бігти попереду паротягу з приводу цих заяв Столтенберга. Так, це певний прорив на рівні риторики. Що за цим проривом буде на практиці, я поки що сказати не можу. Сподіваюся, що справді це знак того, що, скажімо так, крига скресла”, — заявив Петро Олещук.

Читайте також: Спільне виробництво снарядів, передача F-16, систем ППО та дронів — підсумки 19-го засідання “Рамштайн” (ВІДЕО)

Прямий ефір