Наймасованішу атаку дронів з початку повномасштабної війни, за даними Міноборони Росії, Сили оборони України здійснили в ніч на 21 червня. Українські безпілотники атакували чотири російські нафтопереробні заводи — Афіпський, Ільський, Краснодарський і Астраханський. А також вдарили по радіолокаційних станціях і центрах радіоелектронної розвідки в Брянській області та тимчасово окупованому Криму, інформує FREEДОМ.
“Це один із ключових економічних секторів Російської Федерації. Другий ключовий момент — це сектор, безпосередньо пов’язаний з військовою тематикою, забезпечуючи паливно-мастильними матеріалами фронт, російську терористичну армію, яка воює проти українського народу. Також ми можемо говорити про певний емоційно-політичний контекст, тому що Україна — це перша країна у світі, яка дає здачі саме на території ворога — РФ”, — сказав політичний експерт, військовослужбовець ЗСУ Олександр Антонюк.
Також напередодні були атаковані склад паливно-мастильних матеріалів російських військових у Тамбовській області та нафтобаза в Республіці Адигея. Там зафіксовано щонайменше п’ять вибухів, після чого почалася пожежа. Крім цього, дрони вразили склад ПММ у Тамбовській області — пошкоджено щонайменше одну місткість із нафтопродуктами.
Удари дронів по російських НПЗ знаменують новий етап війни, пише Bloomberg.
“Дійсно зафіксовано гуркіт й “бавовна” на цих військових об’єктах. Вони використовуються саме з військовою метою або для постачання окупаційного корпусу в Україну, або для фінансування геноцидної війни РФ проти України. Звичайно, для так званої Російської Федерації, яка офіційно себе позиціює як “країна-бензоколонка”, такі події є надзвичайно чутливим фактором. І наслідки путінський режим та загалом ця так звана їхня економіка на собі точно вже відчувають”, — заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі марафону “Єдині новини”.
Удари безпілотниками по нафтопереробних заводах, військових об’єктах на території Росії породжують проблеми не тільки з ресурсами, а й логістикою. Атаки ведуться на нафтобази біля лінії фронту, де зберігається паливо для російської армії.
“Те, що російський танк не може рухатися в якийсь момент, коли він повинен рушити, це заслуга тих, хто вдарив з боку України по російських базах. Це дуже важливий аспект. Стратегічно у війні на виснаження мають значення тільки удари по нафтопереробних заводах. Статистика з виробництва бензину закрита тепер. Ніхто не знає, які наслідки ударів на загальне співвідношення попиту й пропозиції на ринку палива”, — сказав економіст В’ячеслав Ширяєв.
Щоб утримати ціни на бензин, Кремль витрачає сотні мільярдів рублів з бюджету, відшкодовуючи збитки нафтовим компаніям. Тобто останні кілька років одна з найголовніших галузей у Росії не приносить прибутку, а виживає завдяки дотаціям. Тільки за 2023 рік нафтовики отримали з бюджету понад 1 трлн рублів. Після ударів ЗСУ ці дотації доведеться збільшити. Експерти прогнозують, що до кінця року стрибок цін на паливо все ж відбудеться.
Читайте також: Кількість ударів по РФ має бути щонайменше в 10 разів більшою — думка радника голови ОПУ
Нагадаємо, Україна завдала низки успішних ударів по території РФ. Зокрема безпілотниками було атаковано чотири нафтопереробні заводи (НПЗ) у Краснодарському краї та Астраханській області. Крім того, завдавали ударів по місцях зберігання і підготовки до застосування “Shahed-136/Герань-2”, навчальних корпусах, розташованих у Краснодарському краї. Такі удари впливають як на енергетику країни-агресора, так і на її військовий потенціал. І подібні атаки триватимуть. Причому Краснодарським краєм удари не обмежаться. Таку думку озвучив спікер Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.