Накопичувальний ефект від російського “сушкопаду” себе покаже — розбір військового аналітика

Знищений російський літак. Ілюстративне фото: unian.net

Російська Федерація, яка розв’язала війну проти України, втратила вже до 25% своєї авіаційної техніки. Про це сьогодні, 4 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Іван Ступак.

Він зазначив, що РФ сьогодні активно використовує авіаційні бомби під час обстрілів на лінії фронту.

“Тактика досить проста, але ефективна. ФАБи — фугасні авіаційні бомби вагою від 250 кг до 1,5 тонни. На жаль, вони використовуються просто для знесення будівель. Російська Федерація обрала за мету захопити якийсь населений пункт — починає методично, будівля за будівлею знищувати. Можуть одразу прилетіти шість бомбардувальників й скинути півторатонні бомби… Усі перетворюються на таку місячну пустелю, місячний пейзаж, щоб нашим військовим не було за що триматись, вони будуть вимушені відкочуватись назад. Тобто це такий собі вогневий вал, тільки з неба”, — сказав аналітик.

Ступак констатував, що у Росії великий арсенал таких авіабомб. Їх можна збивати, але в України для цього недостатньо засобів протиповітряної оборони.

“Але збивати літаки, які запускають бомби, це вже стало теж доброю українською традицією. За 10 днів, якщо не помиляюся, 11 літаків було знищено — це дуже добре… За різними оцінками, кажуть, що близько 25% своєї авіаційної техніки Російська Федерація втратила”, — сказав він.

Військовий аналітик звернув увагу, що РФ разом із літаками втрачає й підготовлені екіпажі. 

“З кожним знищеним літаком або вбитим, пораненим пілотом дедалі важче знаходити більш професійних пілотів. Згадайте, будь ласка, на початку війни керували літаками, які збивали на території України, виключно полковники, навіть були генерал-майори. Зараз, думаю, що рівень цих людей набагато менший, тому що пілотів не так, як “бурятських штурмовиків”, можна в будь-якому селі набрати, їх набагато менше — це штучний товар. Тому важко сказати, після якої кількості… Але в будь-якому разі накопичувальний ефект рано чи пізно себе покаже”, — сказав Ступак.

Читайте також: Україна збила стільки літаків Су-34, скільки Росія побудувала за 5,5 років, — експерт у сфері авіації

Нагадаємо, українські захисники у лютому знищили 13 російських літаків. Серед них десять винищувачів-бомбардувальників Су-34, два винищувачі Су-35, а також один літак дальньої радіолокаційної розвідки А-50У, таких за час повномасштабної агресії Росія втратила вже два.

Прямий ефір