Найбільше значення для армії РФ мають Бахмут і Токмак — розбір аналітика

Олексій Гетьман. Фото: Facebook/alexeyhetman

Найбільш важливими з військового погляду для РФ є Бахмут Донецької області та Токмак, який розташований у Запорізькій області. Про це сьогодні, 19 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий аналітик Олексій Гетьман.

За його словами, для росіян велике значення має Бахмут, тому що вони давно розповідають, як його успішно завойовували.

“Десять місяців їм знадобилося, щоб захопити Бахмут. Росіяни там поклали 50 тис. військовослужбовців. Підносилося це як велика перемога. Зараз місто перебуває в оперативному оточенні. Кліщіївка розташована за 3 км на південь від Бахмута, а від неї на 3 км — Андріївка. Це ті логістичні місця, які ускладнюють постачання всього, що необхідно окупантам у місті. Усе зводиться до того, що Бахмут буде не в оперативному оточенні, а в повному, і тоді в тих військ, що там перебувають, буде три виходи: здатися в полон, встигнути втекти, або їх буде знищено нашими Збройними силами чи ЗС РФ. Коли ми воювали за Андріївку, росіяни цілеспрямовано з артилерії добивали свою 72-у бригаду”, — розповів Гетьман.

Військовий аналітик упевнений, що протягом кількох тижнів українські сили звільнять Бахмут.

“Тоді росіянам буде складно будь-що розповісти по своїх пропагандистських каналах, чому це сталося. Говорити про те, що вони хочуть вирівняти лінію фронту і про те, що це “жест доброї волі”, — уже не зайде. Це буде чергова демотивація збройних сил Російської Федерації, тому що інформація про те, що ми звільнили Бахмут, дуже швидко розійдеться по всіх збройних силах РФ на лінії фронту і біля неї”, — вважає він.

Що стосується Токмака, Гетьман звернув увагу, що Сили оборони України перебувають за 20 км від міста.

“Це те місце, де проходить залізниця, яка йде до Волновахи (до речі, до неї нам теж 20 км), Токмака, Мелітополя і Джанкоя. Це єдина в тому напрямку залізниця, якою росіяни можуть перевозити велику кількість живої сили, техніки, боєприпасів, паливно-мастильних і всього, що необхідно. Коли ми контролюватимемо залізницю, у росіян залишаться можливості транспортування тільки автомобільними дорогами”, — висловив думку військовий аналітик.

У такому разі, зауважив він, у російської армії значно погіршиться логістика по всьому південному угрупованню.

“У них є те, що перебуває на оперативному зберіганні, але цього вистачить на один-два місяці. Логістичні можливості закінчаться, і війська, які там перебувають, за великим рахунком приречені”, — резюмував Олексій Гетьман.

Читайте також: Все досить непогано складається для ЗСУ: про перспективи на Бахмутському напрямку розповів Мусієнко

Нагадаємо, звільнення сіл Донецької області — Кліщіївки та Андріївки Силами оборони України відбулося попри трикратну перевагу російських окупантів.

Прямий ефір