На зміну “м’ясним” валам приходять штурмові роти, — про нову тактику росіян на Донбасі розповів Рябих

Валерій Рябих. Скріншот: uatv.ua

У процесі протистояння в Україні видно еволюцію тактики російської армії — на зміну “м’ясним” валам, коли посилали малі групи “вагнерівців”, приходять штурмові роти. Російські окупанти укрупнюють свої штурмові роти і залучають максимальну кількість військовослужбовців для атаки на позиції українських військових. Про це сьогодні, 7 квітня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Валерій Рябих.

За його словами, спостерігається тенденція в укрупненні штурмових підрозділів.

“Окупанти всіляко намагаються залучити більшу кількість мобілізованих і військовослужбовців, найчастіше тих, яких намагаються залучати добровільно або під якимось примусом, чи то матеріальним, чи то ще якимось. Яскравим прикладом був набір засуджених у так звану приватну компанію “Вагнер”, а по суті кримінальне збіговисько. Спочатку ці підрозділи були на рівні відділень, зокрема, спостерігалася тактика, коли набрані в такий спосіб і за короткий час підготовлені військовослужбовці кидалися в атаки, і після того, як по них починали працювати українські військовослужбовці, виявляли точки, звідки наші військовослужбовці ведуть вогонь, і потім уже починали діяти більш підготовлені професійно “вагнерівці”. Далі вже під час дій у районі Бахмута таку тактику було вдосконалено, і штурмові підрозділи було розширено до рівня взводів, і в такий спосіб підвищували напруження боїв”, — сказав Рябих.

Водночас, зазначив військовий експерт, із залученням дедалі більших атакувальних груп втрати російської армії тільки зростають, оскільки українська артилерія працює ефективно.

“Із задіянням дедалі більших і більших груп на лінії зіткнення спостерігається і підвищення летальності серед російських окупантів. І таке враження, що в Російській Федерації обрали якраз тактику збільшення власних втрат шляхом збільшення чисельності штурмових підрозділів. Тепер ідеться про підрозділи у складі ротного комплекту. І це також може призвести до більшої активізації дій і автоматично призведе до більшої летальності серед окупантів, бо більші підрозділи стають більш легкою мішенню, зокрема, для ефективно працюючої української артилерії. Тому я не виключаю, що в разі активного використання противником подібних Z-команд ми побачимо і збільшення втрат російських окупантів у зведеннях Генерального штабу ЗСУ”, — каже він.

На думку експерта, у подібні команди російські пропагандисти намагатимуться залучати якомога більше росіян, мотивуючи їх якимись тезами.

“Це, найімовірніше, буде матеріальна винагорода обіцяна, яку навряд чи зможуть отримати ті, хто погодяться на дії в цих командах. Тому що вижити після участі в подібних штурмових Z-командах навряд чи комусь вдасться. І тут росіянам уже потрібно замислитися над тим, що російське керівництво, зокрема, режим, який захопив владу в Кремлі, буде продовжуватися і далі, і втягувати в цю війну, використовуючи різні прийоми. І ті, хто погодяться на це, беручи участь у цих Z-командах, будуть пособниками кримінального режиму, який уже на міжнародному рівні визнано як такий, що вчиняє найстрашніший злочин — злочин військової агресії проти України”, — висловив думку Рябих.

Він констатував, що для підготовки нових штурмових підрозділів потрібні місяці підготовки і злагодження. У ЗС РФ воюють люди з вулиці, які просто йдуть на погибель.

“Для підготовки такого рівня підрозділу до активних бойових дій потрібно більше часу для того, щоб ці всі різнорідні підрозділи діяли ефективно на полі бою, потрібні мінімум місяці підготовки та злагодження, що більш важливо, коли всі ці підрозділи можуть діяти з дуже великою ефективністю, взаємно доповнюють одне одного. Звичайно, коли в подібні підрозділи зганяють людей, які набрані з вулиці і дали їм лише певні якісь ази, російське командування прирікає їх просто на загибель, тому що саме зміцнення цих підрозділів в їхніх діях на полі бою, автоматично веде до їхнього більш ефективного виявлення розвідувальними засобами ЗСУ та ухвалення рішення в реальному часі на їхнє знищення із застосуванням як далекобійних засобів артилерійської підтримки підрозділів, так і наявних на полі бою вогневих засобів”, — говорить експерт.

Наскільки буде ефективною подібна тактика — потрібно буде поспостерігати.

“Але все ж таки мені здається, що саме зі створенням подібних Z-команд, тільки одна назва свідчить про можливість експлуатації саме якогось псевдопатріотичного заклику різних верств населення, які ще не були задіяні в цій злочинній війні проти України. Домогтися поповнення подібних загонів, насамперед, добровольцями. Імовірність того, що ті, хто візьмуть участь у подібних підрозділах, виживуть на полі бою, наближається до нуля. І росіянам давно вже пора зрозуміти, що від цієї авантюри, яку затіяли в Кремлі, потрібно триматися якомога далі, щоб як мінімум вижити”, — резюмував Валерій Рябих.

Читайте також:Російські окупанти очікують на успіх українського контрнаступу, тому готують населення до здачі захоплених територій, — Ковальов

Прямий ефір