На Саміті миру — понад 90 країн, а Путін готується до візиту в Північну Корею, — Рютте

Марк Рютте. Фото: uatv.ua

Путін буде змушений приїхати на один з наступних самітів миру, тому що будь-які переговори починаються із зустрічі. Про це сьогодні, 15 червня, у Бюргенштоку (Швейцарія) на полях Глобального саміту миру заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, інформує кореспондент FREEДОМ.

Прем’єр наголосив, що на саміті присутні понад 90 країн світу, багато лідерів цих держав, а Путін тим часом готується до візиту в Північну Корею.

“Увесь цей процес почався рік тому за участю 14-15 радників з безпеки. А тепер ми тут із половиною ООН і лідерами з багатьох країн. Наша команда збільшилася з 15 до більш ніж 90 країн. Водночас Путін готується до державного візиту до Північної Кореї. І той факт, що Путін учора виступив зі своїм “мирним договором”, показує, що він явно панікує”, — сказав Рютте.

Він нагадав, що на такому високому рівні на конференції обговорюватимуть такі важливі питання, як ядерна і продовольча безпека, возз’єднання українських сімей.

Рютте вважає, що Путін приїде на наступні саміти миру.

“Він буде змушений приїхати. Тому що без нього ми не зможемо прийти до домовленостей. Щоб був успіх у цій справі, спочатку має бути зустріч”, — пояснив прем’єр.

Відповідаючи на запитання, як можна змусити Путіна приїхати на саміт, Рютте відповів:

“За допомогою успіху тут. Але очевидно, що той факт, що Путін вчора виступив зі своєю божевільною пропозицією, говорить про те, що він у паніці”.

Читайте також: Якщо країна-агресор перестане ставити ультиматуми: умови, за яких РФ запросять на другий Саміт миру, назвав Жовква

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбувається перший Глобальний саміт миру, у роботі якого станом на 15 червня бере участь 101 делегація. Станом на 14 червня свою присутність підтверджували 92 країни і 8 міжнародних організацій.

Як повідомлялося раніше, 14 червня, за день до Глобального саміту миру, Путін виступив у МЗС РФ, де озвучив свої “фантазії” щодо встановлення миру. Він заявив, що РФ готова завершити бойові дії і почати переговори за умови, якщо українські війська повністю підуть з територій Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей у межах їхніх адміністративних кордонів. Крім того, Путін хоче, щоб Україна повідомила про відмову від вступу до НАТО.

Читайте також: У Швейцарії стартував Саміт миру — перші заяви (ВІДЕО)

Прямий ефір