На саміт у Брюсселі Україна готує 4 документи про те, як поглибити інтеграцію з ЄС, – Любов Акуленко

Фото UATV

Для реалізації Угоди про асоціацію України з ЄС необхідно виконати 5 завдань. Про це заявив глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Журналісти телеканалу UATV запитали виконавчого директора “Українського центру європейської політики” Любові Акуленко про те, які завдання стоять перед Україною, про перспективи їхньої реалізації, а також про те, які недоліки є в Угоді про асоціацію.

“Є одна річ, яку європейці не люблять піднімати й обговорювати. Найбільша проблема угоди – в ній немає перспективи членства в ЄС. Україні потрібні ще багато реформ, але питання – навіщо, до чого це призводить?”, – зазначила Акуленко.

За її словами, в угоді багато зобов’язань для України, але там немає зобов’язань для ЄС.

“Ми отримали своє “домашнє завдання”. Але якщо посол каже, що нам потрібна глибша політична інтеграція, то я запитаю – наскільки? Я зможу це зрозуміти тільки тоді, коли побачу, що ЄС повинен теж щось зробити”, – пояснила гостя студії.

Вона розповіла про ті сектори, де вже помітний прогрес і триває робота відповідно до Асоціації.

“Це аграрний сектор, технічне регулювання, екологія, державні закупівлі. У секторах митниці та транспорту я поки не бачу прогресу”, – повідомила експерт.

Саміт Україна-ЄС, який відбудеться 9 червня у Брюсселі, може стати тим майданчиком, на якому необхідно знову підняти питання про кінцеву мету угоди.

“На саміті ми повинні запропонувати щось середнє – щось більше, ніж угода, але щось менше, ніж членство в ЄС. Український уряд готує 4 документи про те, як можна поглибити нашу інтеграцію й піти далі від Угоди про асоціацію. Це 4 сектори – енергетика, digital market, торгівля товарами та Шенгенська зона. Потрібно показати Європі, що нам потрібна політична мотивація “, – додала Акуленко.

Телеінтерв’ю з Любов’ю Акуленко дивіться 25 червня о 19:00 у програмі “Лицом к лицу” на телеканалі UATV.

Марта ЗНАК, UATV

Прямий ефір