На Путіна чекають нові кримінальні справи і нові ордери на арешт — уже зібрано величезну доказову базу, — Тропін

Захар Тропін. Фото: ur.snau.edu.ua

Проти президента РФ Володимира Путіна з’явиться велика кількість кримінальних справ щодо воєнних злочинів, геноциду та агресії, оскільки вже зібрано величезну доказову базу. Про це сьогодні, 9 серпня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету ім. Т. Шевченка Захар Тропін.

Він нагадав, що згідно з міжнародним законодавством, воєнні злочини не мають терміну давності. Усі винні понесуть покарання, скільки б часу не минуло.

“Питання у швидкості — це, звичайно ж, питання сили міжнародної спільноти. Це питання перемоги України для того, щоб отримати реально фізичний доступ до злочинців, до вищих посадових осіб Росії, для того, щоб їх реально посадити на лаву підсудних”, — сказав Тропін.

Він також зазначив, що Сполучені Штати Америки надають Україні суттєву допомогу в розслідуванні воєнних злочинів, оскільки в юриспруденції дуже важливим є питання доказування.

“Є певні стандарти доказування, яких необхідно дотримуватися для того, щоб процес був правовим. Ми, на щастя, говоримо про правові матерії, на відміну від Росії, де абсолютно немає права і нема потреби будь-яких доказів, достатньо надавати ці фейки. Для системи Росії цього достатньо. Для міжнародного правосуддя, для правосуддя в Україні необхідна відповідна доказова база, яка відповідатиме певним стандартам. І ось у зв’язку з цим допомога Сполученим Штатам Америки дуже суттєва, оскільки ми прекрасно розуміємо можливості США в отриманні доказів, а також у верифікації даних і в, скажімо так, у процесуальному оформленні тих чи інших доказів. Тому тут ми просто можемо говорити, що підвищується впевненість та підвищується якість як наданих доказів, так і те, що ці докази будуть абсолютно відповідати стандартам міжнародного правосуддя”, — наголосив Тропін.

Він переконаний, що проти Путіна з’явиться ще ціла низка кримінальних справ.

“Я думаю, що там навіть не одна справа з’явиться, оскільки доказової бази і скоєних злочинів — величезна кількість. І, відповідно, я думаю, що там буде не тільки вже йтися про викрадення дітей, про що вже Міжнародним кримінальним судом видано ордер на арешт Путіна і Львової-Бєлової. І там буде ще не тільки йтися про цивільну інфраструктуру, але також про інші воєнні злочини, а також, можливо, ще й про геноцид проти України та проти громадян України. Тому я думаю, що ці справи з’являться і з’являться відповідні ще ордери на арешт Путіна за цими ще справами”, — сказав Тропін.

Експерт також наголосив, що злочини проти людяності, воєнні злочини, злочин агресії розглядатимуться в межах національної юрисдикції України та інших держав, у Міжнародному кримінальному суді та на спеціальному трибуналі.

Читайте також: Кремль засекречує персональні дані суддів і силовиків: з якою метою, пояснив Яковенко

Нагадаємо, про необхідність реформи міжнародного права заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. За її словами, міжнародне правосуддя занадто повільно адаптується до сучасних реалій, що дає змогу диктаторам, як-от президент Росії Володимир Путін, залишатися на волі.

Прямий ефір