На Харківський напрямок російські окупанти перекидають сили з інших плацдармів — деталі від Коваленка

Российский оккупант. Фото: gur.gov.ua

Російські війська провели в Білгородській області перегрупування. Вони збільшили особовий склад приблизно до 45 тис. осіб на Харківську операцію. Крім того, на Харківський напрямок російські окупанти перекидають сили з інших оперативних напрямків. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, на Харківський напрямок російські окупанти перевели частину підрозділів зі складу групи військ “Курськ”, які мали провести наступ на Сумську область.

“Вони продовжують тягнути з тимчасово окупованих територій із плацдармів Донецької області, Запорізької області та Херсонської області. Тобто саме з групою військ “Дніпро” і група військ “Південь”. Раніше вони перекинули в Бєлгородську область 83-тю окрему десантно-штурмову бригаду, яка в районі Часового Яру оперувала біля Кліщіївки, Андріївки, Іванівського, з Курахівського — 155-ту окрему бригаду морської піхоти. А зараз надходить інформація про те, що підрозділ 810-ї окремої бригади морської піхоти також перебазувався саме в Білгородську область для подальших дій на Харківщині. А це вже група військ “Дніпро”, тобто Херсонська, Запорізька області. Ресурсу окупантам критично не вистачає”, — зауважив Коваленко.

Він звернув увагу, що брак ресурсу російське військове командування намагається компенсувати шляхом ослаблення інших напрямків.

“Але водночас ми бачимо, що якоїсь позитивної динаміки для противника на Харківщині не відбувається. Якраз навпаки, на Вовчанському напрямку вони не тільки не домоглися якихось значних успіхів, але й втрачають позиції. У районі Липців аналогічно — у них спостерігається втрата позицій і відхід до більш укріпленої локації, яку вони змогли за минулий місяць цієї операції створити”, — сказав оглядач.

Читайте також: Окупанти не полишають спроб завоювати ще пару сотень метрів, — Дикий про ситуацію на Харківському напрямку

Нагадаємо, минулої доби на Харківському напрямку окупанти п’ять разів атакували в районі Вовчанська.

Прямий ефір