На Донбасі російські війська скоротили апетити та перейшли до тактики малих котлів – Сунгуровський

Ситуація на Донбасі сьогодні є дуже складною, але не критичною. Окупанти скорочують свої апетити щодо оточення великого угруповання українських військ та застосовують тактику малих котлів. Це свідчить про те, що їхні цілі починають звужуватися. Таку думку озвучив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський в ефірі телемарана “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“Критичною я б не назвав ситуацію, але вкрай складною. Питання в тому, що Росії зараз потрібна швидка перемога. І тому, за тими ж відомостями Інституту вивчення війни, зараз російські війська почали наступ з Попасної в тил Сєвєродонецька. Тобто вже відмовилися від оточення великого угруповання наших військ, а поставили завдання оточити Сєвєродонецьк. Це створює додаткову напруженість”, — говорить експерт.

За його словами, оточення українських військ у такій ситуації можливе, однак вони дуже грамотно ведуть оборонні бої.

“Десь вони відступають. Але цей відступ — не втеча. Це не спішний якийсь у паніці відступ. Це відступ контрольований, керований і застосовується для того, щоб зберегти боєздатність наших військ, не дати завдати значних втрат у озброєнні та живій силі українським військам”, — наголосив Сунгуровський.

Він припускає, що цей тиждень буде вирішальним. Тому що, за словами експерта, у бій кинуто вже останні резерви росіян для того, щоб у короткі терміни здобути на Донбасі хоч якусь перемогу.

“Те, що вони скорочують свої апетити щодо оточення великого угруповання українських військ, а застосовують тактику малих котлів, це якраз свідчить про те, що їхні цілі починають звужуватися. Я не думаю, що їм вдасться вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Українські війська, я думаю, втримаються. Для цього вживаються всі заходи”, — сказав експерт.

Сунгуровський нагадав, що необхідно враховувати і те, що загрозливим залишається ще й південний напрямок.

“Зараз із Криму перекидається і авіація, і війська, і артилерія для того, щоб розширити зону там. Вийти вже повністю на межі Херсонської області. Там ще ми стримуємо удари. І тут Україні дуже потрібна термінова військово-технічна допомога Заходу”, — резюмував Сунгуровський.

Нагадаємо, радник глави Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі марафону українських телеканалів заявив, що якщо країна-агресор РФ не програє у війні проти України, то розпочнеться третя світова війна.

Читайте також:

Російські війська не припиняють штурм Сєвєродонецька — як живе місто під обстрілами

242 дитини загинули в Україні внаслідок російської агресії — дані ювенальних прокурорів

Майбутнє війни: яким бачить Захід фінал протистояння України та РФ

Прямий ефір