242 дитини загинули в Україні внаслідок російської агресії — дані ювенальних прокурорів

Фото: Facebook

Щонайменше 682 дитини постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії Російської Федерації. Із них станом на сьогодні, 28 травня, загинули 242 дитини. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України з посиланням на дані ювенальних прокурорів, інформує UA.

Найбільше дітей постраждало у Донецькій області — 153, Київській — 116, Харківській — 108, Чернігівській — 68, Луганській — 51, Херсонській — 49, Миколаївській — 45, Запорізькій — 28, Сумській — 17, у Києві — 16, у Житомирській області — 15.

Зокрема, у четвер, 26 травня, у Маріуполі Донецької області на території загальноосвітнього закладу внаслідок детонації ворожого снаряду загинув 12-річний хлопчик.

Під час фіксації кримінальних правопорушень стало відомо, що під обстрілом загарбників 15 березня в Маріуполі дістав поранення 15-річний підліток. Хлопця примусово вивезли на територію так званої “ДНР” до медичного закладу. Разом із ним забрали його 2-річного брата та 14-річну сестру.

Також стало відомо, що 28 лютого внаслідок обстрілу військовими РФ автомобіля у Харкові отримав поранення 17-річний хлопець.

В Офісі генпрокурора зауважують, що дані щодо постраждалих дітей не є остаточними, позаяк частина територій України залишається в окупації, на частині точаться активні бойові дії.

Окрім того, через постійні бомбардування та обстріли збройними силами РФ українських міст та сіл пошкоджено 1 888 закладів освіти, 180 із них зруйновано повністю.

“Надати інформацію про воєнний злочин щодо дитини можна через єдиний доказовий хаб: warcrimes.gov.ua та за телефонами: +380961004438, +380683235856”, — проінформували в Офісі генерального прокурора.

Інфографіка: Офіс генпрокурора/telrgram

Читайте також:

Російські війська не припиняють штурм Сєвєродонецька — як живе місто під обстрілами

Люди думають тільки про те, як вижити — що відбувається на Донбасі

Генпрокуратура повідомила про підозру військовому РФ, який катував мешканців Чернігівщини

Прямий ефір