На Черкащині мобільні групи відточують майстерність у збитті “Шахедів” — подробиці (ВІДЕО)

Тренування українських військовослужбовців. Скріншот: uatv.ua

Відбивати повітряні атаки російської армії допомагають мобільні вогневі групи, або, як їх ще називають, “ловці Шахедів”. Щоб ефективніше ліквідувати цілі, українські бійці постійно тренуються, повідомляє FREEДОМ.

“Тут підіймаємо болтики і тут цілимося, шукаємо “Шахед”, — військовослужбовець Юрій простою мовою пояснює своє завдання та показує на кулеметі, що треба робити.

За його словами, потрібна практика, щоб стріляти по цілях.

“Не один раз, хлопці багато стріляють. Є такі, що не влучають і збивають”, — розповів військовослужбовець Юрій.

Він став добровольцем одразу після повномасштабного вторгнення. Родом Юрій — із Волині. Воював на Донеччині, тепер охороняє небо над Черкащиною.

“Я був поранений, визнали обмежено придатним, і тепер перевели на збивання повітряних цілей. Я навчаю хлопців і сам тренуюся у стрільбі”, — поділився своєю історією військовослужбовець Юрій.

Навички вистежування ворожих “Шахедів” бійці зенітно-кулеметного батальйону Черкаської області відточують невпинно. Щойно з’являється повідомлення про наближення безпілотника до області, мобільні групи за лічені хвилини виїжджають на позиції для збиття військових цілей.

За словами військових, ловити загрозу на підльоті щоразу доводиться в різних місцях.

“Бачить, де ми стоїмо, і вже наступного разу летить за іншою траєкторією, і ми можемо його ловити. У цьому наша особливість, що ми — не стаціонарні, розвертаємося за лічені хвилини. Хвилин 10 — і кулемет стоїть на “пікапі”. Як тільки тривога — ми моментально виїжджаємо на свої позиції”, — зазначив військовослужбовець із позивним “Сьомий”.

Аби захисники могли ефективно тримати черкаське небо, область забезпечила підрозділ усім необхідним.

“Тільки з обласного бюджету витратили 11 млн на забезпечення цього батальйону. Від прожекторів до лазерних вказівок — ми практично укомплектували”, — заявив начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.

У нічний час доби головні помічники захисників неба — потужні прожектори та тросуючі снаряди.

“Після того, як ми спіймали ціль, командир віддає наказ про її ураження. І працюємо точно так само з випередження”, — розповів військовослужбовець ЗСУ з позивним “Беркут”.

Майстерність військових вражає: імітатор “Шахеда” вони моментально збивають у небі, хоча планували лише супроводжувати ціль без збиття.

“Три метри. “Шахед” у нас три на чотири, і суцільний, а тут, подивіться, дуже мало. Це дуже хороший результат”, — показує наслідки збиття цілі-імітатора військовослужбовець ЗСУ.

Регулярні тренування допомагають не промахнутися під час чергової атаки росіян.

Читайте також: В Україні з’являться Сили безпілотних систем: ефективність дронів на полі бою обговорили експерти

Нагадаємо, на кордоні України з Росією останніми тижнями активізувалися диверсійно-розвідувальні групи противника.

Прямий ефір