Кордон України з Білоруссю — під надійним контролем: як прикордонники несуть службу (ВІДЕО)

Український прикордонник. Скріншот: uatv.ua

На кордоні України з Росією останніми тижнями активізувалися диверсійно-розвідувальні групи (ДРГ) противника. Щоправда, без успіху, повідомляє командування ЗСУ. Під контролем і білоруський кордон. Українські бійці не втрачають пильності та постійно тренуються, щоб у разі потреби дати відсіч окупантам, повідомляє FREEДОМ.

За лічені метри від державного кордону бійці несуть службу 24/7 і в будь-яку погоду не втрачають пильності.

“Специфіка служби — це візуальний контроль, спостереження, прослуховування, своєчасне реагування на зміни обстановки та протидія диверсійно-розвідувальним групам”, — розповідає військовослужбовець Державної прикордонної служби України Костянтин.

У разі виявлення активності противника українські воїни, які чергують на спостережному пункті, першими дадуть бій, а також мають попередити протидиверсійні резерви про загрозу. Навички взаємодії бійці регулярно відпрацьовують.

“Запускаю дрон, зараз рятує — дуже добре все видно. Знайдемо, якщо будуть”, — упевнений український прикордонник.

Подібних тренувань потребують і чотирилапі захисники кордону.

“Стій. Сидіти. Бажаю здоров’я. Бажає здоров’я вам усім, щоб усі були здорові”, — розповідає про свого пса прикордонник Володимир.

Пес на прізвисько Жиган разом із прикордонником Володимиром виявили під час тренувань умовну розтяжку, встановлену противником. Небезпеку ліквідували.

“Проводимо якомога більше таких тренувань, тому що для собаки це дуже корисно. Він дуже слухняний. Дуже любить гратися”, — каже військовослужбовець.

Цього разу за тренуваннями бійців спостерігало й командування Об’єднаних сил української армії.

“Наші хлопці мають бути готові до несподіваних дій. Сьогодні ми спонтанно перевірили, наскільки вони готові до спроби противника завести диверсійно-розвідувальну групу. З Білорусі поки що диверсанти не заходили, така проблема спостерігається на відрізку державного кордону з РФ, тому ділянка ретельно охороняється підрозділами Державної прикордонної служби України, їм допомагають бійці територіальної оборони. Також присутні контрдиверсійні резерви з різних відомств і спеціально навчені підрозділи”, — повідомив командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв.

Командування прибуло на позиції не з порожніми руками.

“Завдяки зусиллям лікарів Дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” було закуплено FPV-дрон. Він допомагатиме нашим прикордонникам. Будь-яка допомога важлива”, — зазначив Сергій Наєв.

Бійцям уже не терпиться випробувати новий дрон. За їхніми словами, технології нині стали невіддільною частиною військової науки.

“Потрібно вчитися, будемо самотужки освоювати, бо ми навчилися керувати “Мавіками”, а цей — трохи складніший: він швидше працює, швидше літає, наче змія”, — пояснює військовослужбовець Держприкордонслужби з позивним “Джексон”.

“Техніка не стоїть на місці — різні інновації, нові способи придушення. Ми йдемо в ногу з часом. Думаю, він стане нам у пригоді”, — зауважив військовослужбовець Держприкордонслужби України на позивний “Плем’яш”.

На сьогодні головне завдання українських бійців у Північній операційній зоні залишається незмінним — не дозволити противнику проникнути на територію країни.

Читайте також: Україні потрібні фортифікаційні споруди по всій протяжності її кордонів з РФ і Білоруссю, — Братчук

Нагадаємо, державний кордон України в Сумській області — ще одна лінія зіткнення. Там регулярно ведуться обстріли, ворожі ДРГ постійно здійснюють спроби проникнення, а загроза нападу не зникає.

Прямий ефір