Мільйон боєприпасів та 350 млн доларів від США: як світ допомагає Україні (ВІДЕО)

ЗСУ. Фото: facebook.com/93OMBr

18 країн ЄС підтримали надання озброєння Києву під час міністерської зустрічі у Брюсселі. Снаряди поставлятимуть протягом 12 місяців. США також погодили новий пакет військової допомоги для України на суму 350 мільйонів доларів, передає FREEДОМ.

“Здається, сьогодні гарний день, бо ми досягли політичного консенсусу направити в Україну один мільйон снарядів калібру 155 міліметрів. Безперечно, є ще багато, багато деталей, які потрібно вирішити, але для мене найважливіше, щоб ми завершили ці переговори, і це показує мені одну річ: якщо є бажання, знайдеться спосіб”, — каже Ханно Певкур, міністр оборони Естонії.

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель назвав це рішення історичним. Він уточнив, що план із бюджетом 2 млрд євро втілюватиметься у трьох напрямках. По-перше, з Європейського фонду миру буде виділено 1 мільярд євро на компенсацію поставок державам ЄС, які увійшли до коаліції, ще стільки ж буде спрямовано на спільні закупівлі боєприпасів. І, по-третє, держави ЄС робитимуть замовлення на збільшення виробничих потужностей оборонних заводів.

“Україна може й надалі розраховувати на Європейський Союз, і у зв’язку з цим я радий повідомити, що міністри оборони та закордонних справ спільно погодили пропозицію про термінове забезпечення артилерійськими боєприпасами з існуючих запасів або із спільних закупівель, звертаючись до промисловості та збільшуючи промисловий потенціал”, — сказав Боррель.

У проєкті поки що братимуть участь 18 країн. Угоду підписали Австрія, Бельгія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Португалія, Румунія, Словаччина, Швеція та Норвегія. Інші висловили готовність приєднатися згодом. Президент України Володимир Зеленський назвав стратегічним кроком до перемоги рішення ЄС щодо снарядів для України.

“Це стратегічний крок. Те, що надає впевненості у нашій єдності, у незмінності руху до перемоги над державою-терористом. Дякуємо всім нашим партнерам у Європі! Усім, хто справді зацікавлений, щоб Європа була сильною та вільною”, — зазначив Зеленський.

Також 20 березня у США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 350 мільйонів доларів. Озброєння буде поставлене із запасів Пентагону. Зокрема, це боєприпаси для комплексів HIMARS, гаубиці, БМП Bradley, ракети HARM, протитанкові засоби та річкові катери, що використовуються для висадки десанту.

Зі свого боку Велика Британія передасть Україні бронебійні снаряди, що містять збіднений уран. Вони призначені для танків Challenger 2, які також будуть надані Україні та які високоефективні при ураженні сучасних танків та броньованих машин.

Прямий ефір