Ми зробимо все, щоб ХАМАС перестав існувати, — прессекретарка ЦАХАЛ

Армія Ізраїлю. Фото: ap.org

Тимчасове припинення вогню в секторі Гази є пасткою, поставленою ХАМАСом. Терористи порушили режим у перший же день. Наразі 161 людина разом із дитиною, якій на момент викрадення було 9 місяців, перебуває в полоні ХАМАСу ще від 7 жовтня. Про це сьогодні, 30 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомила прессекретарка ЦАХАЛу, майорка запасу Анна Уколова.

За її словами, Ізраїль витримує паузи, попри провокації терористів, для повернення більшої кількості заручників. Крім того, використовує час припинення вогню для кращої підготовки солдатів до продовження наземної операції в секторі Гази.

Прессекретарка пояснила, що ізраїльська армія працює в межах рішень, які ухвалює уряд країни, і виконуватиме ті завдання, які ставить уряд.

“Ми розуміємо, що ХАМАС не просто так пішов на цю угоду. Він відчув, наскільки сильного удару ми завдали по його інфраструктурі, по самих терористах, яких було ліквідовано кілька тисяч. І ми ліквідували дуже масштабно командну ланку терористичного угруповання. Тому вони вирішили, напевно, я не можу точно сказати, про що думають глави ХАМАСу, але їм потрібна була ця пауза, щоб використати у своїх цілях. Вони розуміють, що єдина можливість якимось чином маніпулювати цим усім, — це життя наших людей, заручників”, — розповіла вона.

Уколова наголосила, що звільнення заручників завжди було в пріоритеті.

“Зрозуміло, що ми пішли на цю паузу, щоб повернути наших людей додому, але ми готові в будь-який момент повернутися до бойових дій. Ми зробимо все, щоб ХАМАС перестав існувати”, — додала вона.

Також прессекретарка ЦАХАЛу прокоментувала інформацію, що напередодні іранська сторона заявила, що терористи використали лише 10-12% зброї, яку вони мають. 

“Якби ми знищили тільки 10% їхнього потенціалу, найімовірніше, вони б не пішли на цю угоду, яка відбувається сьогодні. Вони б не почали намагатися влаштувати паузу і вибити для себе режим припинення вогню на більш тривалий час. Потенціал ХАМАС, звичайно ж, великий, вони понад 15 років готувалися, нарощували потенціал, готували бійців. Вони готують бійців практично зі школи, з маленького віку, і вчать їх ненавидіти Ізраїль і євреїв, мотивуючи це ісламом, хоча іслам нічого не має проти юдаїзму. Це абсолютно не війна ісламу з юдаїзмом. Ми завдали дуже великого удару. Ми знаємо, що в них усе ще залишився потенціал”, — розповіла вона.

За інформацією Уколової, ізраїльські військові під час операції знайшли дуже багато зброї терористів, дуже великі склади озброєння, пускові установки, дуже багато ракет, боєприпасів, частину з них ліквідували на місці, частину конфіскували.

“Знищили певну частку тунелів, які були знайдені на території північної частини сектору Гази. Ми провели дуже велику роботу. Північ сектора Гази — основна командна точка була. Зрозуміло, що в них є різні місця, де вони ховають зброю і ховаються самі, і в південній частині сектору, але наразі було ухвалене рішення сконцентруватися на півночі, і там ми завдали дуже-дуже великого удару. Так, ми не зробили роботу на 100%, ми про це ніколи і не говорили. Наші підрозділи проходили в північній частині сектора дім у дім, і практично в кожному будинку знаходили або вхід у тунель, або зброю, або лабораторію з виробництва вибухових речовин. У школах, у лікарнях, у мечетях. Скрізь щось знаходили”, — резюмувала прессекретарка ЦАХАЛ.

Читайте також: Війна в Ізраїлі та помста в іудейській традиції: інтерв’ю з Яковом Дов Блайхом

Нагадаємо, раніше Уколова заявила, що армія оборони Ізраїлю ще не досягла поставлених цілей для завершення війни з ХАМАС. У пріоритеті залишається звільнення заручників. У ХАМАС же одна мета — знищення Ізраїлю. І в зв’язку з цим порушення режиму припинення вогню з боку терористів не дивні. ХАМАС намагатиметься тягнути паузу з точки зору психологічного тиску на Ізраїль.

Прямий ефір