“Ми сподіваємося, що вони самоліквідуються”: можливість участі росіян на Олімпіаді оцінив Беленюк

Бойкот російського і білоруського спорту. Фото: gettyimages.com

Українські спортсмени не контактуватимуть із росіянами та не виказуватимуть їм якісь навіть спортивні ритуали поваги на Олімпіаді-2024. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів народний депутат України, перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань молоді та спорту Жан Беленюк.

Він нагадав, що Міжнародний олімпійський комітет (МОК) дотримується своєї позиції, що російські та білоруські спортсмени матимуть можливість виступати на Олімпійських іграх під нейтральним прапором.

“Причому, цей статус не влаштовує росіян. Як випливає з риторики їхнього спортивного керівництва, вони роздумують над тим, щоб бойкотувати ці змагання. Вони хочуть мати можливість виступати зі своєю символікою, щоб у разі перемоги звучав гімн РФ, щоб вони могли носити свою форму тощо. Ми дуже сподіваємося, що вони самоліквідуються з цього міжнародного спортивного форуму, тому що ми вважаємо, що вони не мають жодного морального й етичного права бути присутніми на Олімпіаді”, — сказав Беленюк.

Якщо все-таки росіяни будуть присутні на Олімпіаді, то українські спортсмени не будуть з ними спілкуватися, не будуть присутніми на спільних фото тощо. Національний олімпійський комітет України розробить відповідний протокол поведінки для українських спортсменів.

“Я не є членом НОК, це в них потрібно уточнити. З того, що я чув, ідеться про те, що жодних проявів поваги, потискання рук тощо. Також не реагувати на провокації, які можливі з боку представників Російської Федерації. Тобто максимально ніяким чином не контактувати з представниками країни-агресора”, — перелічив парламентарій.

Беленюк додав, що таких правил поведінки на спортивних змаганнях українці дотримуються від початку повномасштабного російського вторгнення.

“Я особисто не бачив протягом усього цього повномасштабного вторгнення прецедентів, щоб наші спортсмени фотографувалися, виставляли фото в публічну площину разом із представниками держави-терориста”, — констатував він.

Але протокол поведінки потрібно буде затвердити в Міжнародному олімпійському комітеті.

“Ці моменти будуть предметом узгодження. Гадаю, це врегулюють. Якщо подивитися на рівень міжнародних спортивних федерацій, то вони пішли назустріч, розуміючи, що ми не можемо контактувати та проявляти якусь повагу — обійматися, тиснути руки, фотографуватися разом із представниками тієї держави, яка щодня вбиває  українців. Гадаю, що МОК візьме це до уваги та дозволить українцям не здійснювати подібні ритуали”, — резюмував Жан Беленюк.

Читайте також: Представники країни-агресора на Олімпіаді: допуск спортсменів до змагань обговорили експерти

Нагадаємо, Олімпіада-2024 відбудеться у Франції з 26 липня по 11 серпня. 16 квітня в Греції запалили Олімпійський вогонь. Франція зустрічатиме його 8 травня в Марселі. Полум’я відвідає понад 400 французьких міст, перш ніж потрапить до Парижа.

Прямий ефір