Кредит у 50 млрд доларів отримає Україна від країн “Великої сімки”

G7. Фото: gettyimages.com

Україна отримає кредит у 50 млрд доларів від держав G7 (“Великої сімки”) з активів Російської Федерації. Про це сьогодні, 13 червня, повідомив міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер у соцмережі X, інформує FREEДОМ.

“Хороші новини з “Великої сімки”: ще 50 мільярдів доларів для України. Для цього ми використовуємо відсотки від заморожених активів — розумний інструмент, який показує Путіну нашу єдність, дуже допомагає Україні та знімає навантаження з бюджетів. Зараз працюємо над деталями”, — написав Крістіан Лінднер.

Водночас за даними Bloomberg, країни “Великої сімки” нададуть позику, яку погашатимуть з доходів від заморожених активів Росії. Вона буде структурована по-різному — на основі внутрішніх процедур кожної держави. І кожна сторона нестиме ризик, якщо заморожені кошти принесуть менше прибутку, ніж прогнозувалося.

Остаточно всі технічні деталі країни G7 узгодять після саміту. Як пише Bloomberg, кошти можуть бути спрямовані на підтримку оборони України, її економіки та відновлення. Нова допомога від партнерів надійде до кінця цього року. І покриє фінансові потреби України щонайменше до 2025 року.

Читайте також: Використання заморожених російських активів для України законне, Москва не зможе оскаржити — пояснення економіста

Нагадаємо, Рада Євросоюзу схвалила передачу доходів від активів РФ на користь України. Велика частина грошей піде на військову підтримку Києва.

Прямий ефір