Лідери Азербайджану, Данії, Нідерландів, Бангладеш та компанії Alphabet Inc. і Google: Зеленський провів низку зустрічей на полях Мюнхенської конференції (ФОТО, ВІДЕО)

Марк Рютте та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

На полях Мюнхенської конференції з питань безпеки президент України Володимир Зеленський сьогодні, 17 лютого, провів зустрічі з президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим, прем’єр-міністеркою Данії Метте Фредеріксен, прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте, прем’єр-міністеркою Республіки Бангладеш Шейх Хасіною Вазед, головним виконавчим директором (CEO) Alphabet Inc. і Google Сундаром Пічаї. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на пресслужбу глави держави.

Глава Української держави привітав Алієва з перемогою на нещодавніх дострокових виборах та висловив упевненість у подальшому зміцненні українсько-азербайджанських відносин.

Зустріч Володимира Зеленського та Ільхама Алієва. Фото: president.gov.ua

“Ми дуже цінуємо теплі відносини між нашими державами та нашими суспільствами”, — сказав Зеленський.

Під час зустрічі лідери обговорили двосторонню співпрацю в торговельно-економічній, енергетичній, гуманітарній та інших сферах. Зеленський відзначив допомогу Азербайджану в забезпеченні надійного функціонування енергетичної системи України.

Глава держави, під час зустрічі з Фредеріксен, подякував Данії за постійне лідерство в допомозі Україні та високо оцінив надані 14 пакетів оборонної підтримки. Співрозмовники скоординували завершальні кроки в підготовці двосторонньої безпекової угоди на основі Вільнюської декларації G7 та обговорили можливі дати підписання.

Зустріч Володимира Зеленського та Метте Фредеріксен. Фото: president.gov.ua

Президент України та очільниця уряду Данії приділили окрему увагу подальшій оборонній підтримці, двосторонній співпраці та співпраці з іншими країнами для забезпечення України необхідним озброєнням. Також ішлося про залучення Данії та данських компаній до спільного виробництва дронів.

Глава держави подякував Королівству Нідерланди та особисто Рютте за тверду й вагому підтримку України під час повномасштабного вторгнення Росії.

Зустріч Володимира Зеленського та Марка Рютте. Фото: president.gov.ua

Зеленський докладно поінформував співрозмовника про ситуацію на фронті. Він відзначив оборонну допомогу Нідерландів обсягом понад 2 млрд євро, передбачену для України в поточному році, а також внески до Європейського фонду миру, гуманітарну допомогу та підтримку проєктів із відбудови.

Сторони обговорили подальшу оборонну підтримку України, потреби в протиповітряній обороні (ППО) та артилерії. Окремо зупинилися на діяльності міжнародної авіаційної коаліції, важливій ролі Нідерландів у процесі підготовки українських пілотів на території Румунії та передачі Україні винищувачів F-16.

Глава держави подякував очільниці уряду Бангладеш за підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, зокрема на майданчику ООН, і наголосив на важливості підтримки українських ініціатив з боку Бангладеш.

Зустріч Володимира Зеленського та Шейх Хасіни Вазед. Фото: president.gov.ua

Зеленський розповів прем’єр-міністерці про боротьбу України з російською агресією, ситуацію на полі бою та про українське бачення справедливого миру на основі української формули миру. Президент запропонував Республіці Бангладеш долучитися до імплементації формули та взяти участь в інавгураційному Глобальному саміті миру.

Шейх Хасіна Вазед та Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Окремо глава держави поінформував співрозмовницю про зусилля України зі створення альтернативного “зернового коридору” в Чорному морі та недопущення спроб Росії підірвати мирне судноплавство в Чорноморському регіоні.

Глава держави подякував Пічаї та всій команді Google за допомогу Україні з перших днів повномасштабної російської агресії. Зокрема, він відзначив рішення про виділення додаткових 10 млн дол. для підтримання українських стартапів.

Зустріч Володимира Зеленського та Сундара Пічаї. Фото: president.gov.ua

Зеленський також вказав на важливість співпраці Google з Міністерством цифрової трансформації України над застосунком “Дія” та освітнім цифровим проєктом “Мрія”.

Окрему увагу приділили співпраці України з компанією Google у сфері кібербезпеки. Президент відзначив важливу роль компанії Google і відеохостинга YouTube в боротьбі з російською пропагандою та дезінформацією.

Зеленський закликав призначити керівника українського офісу Google.

“Це стане потужним сигналом для світового бізнесу щодо розвитку співпраці з нашою країною”, — сказав він.

Читайте також: Жодна країна в Європі не готова до вторгнення Росії — тільки спільними зусиллями можна її побороти, — Зеленський

Прямий ефір