“Вагнерівці” залишають Бахмут — виводити там уже практично нікого, — Снєгирьов

Ілюстративне фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Ватажок приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин заявив, що його найманці почали виходити з Бахмута Донецької області. На заміну їм має прийти регулярна армія Росії. Однак виводити там уже практично нікого, адже сама російська сторона визнала величезну кількість втрат. Про це сьогодні, 26 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов. 

“Почався процес поетапного виведення підрозділів ПВК “Вагнер” із Бахмута. Давайте на конкретному прикладі проілюструємо, як відбувається цей так званий процес виведення. За повідомленнями “силових структур” так званої “ДНР”, у районі Бахмута дезертирувало 30 військовослужбовців роти “Z”. Причому під час дезертирства вони вбили трьох військовослужбовців збройних сил Російської Федерації, двох цивільних, захопили автомобілі L200 і КамАЗ. Тобто певною мірою можемо сказати, що 30 бойовиків ПВК “Вагнер” уже вийшли, але вийшли на окуповані території України, і зараз там, скажімо так, працює план “Перехоплення” щодо можливого затримання озброєних дезертирів”, — зазначив Снєгирьов. 

Він нагадав, що російська сторона і, зокрема, Євген Пригожин визнали катастрофічний характер втрат серед особового складу ПВК. 

“Слід зазначити, що раніше ми говорили про те, що загальна кількість так званих російських мобілізованих, “контингент К”, який проходив за внутрішніми документами, а це, ув’язнені, які повинні були перебувати в місцях позбавлення волі, Пригожин змушений був визнати їхню кількість — 50 тис. Тобто інформація підтвердилася. Ба більше, підтвердилася інформація про коефіцієнт смертності серед учасників ПВК “Вагнер” — 85%. Уже інший терорист російський, Гіркін, заявив про те, що втрати ПВК “Вагнер” у районі Бахмута становлять близько 40 тис. особового складу. Виводити нікого. Збройні сили України блискуче виконали роботу з утилізації найбільш підготовленого, і у військовому сенсі, і в морально-психологічному, підрозділу окупаційних військ”, — наголосив експерт. 

Снєгирьов вважає, що всі нещодавні заяви Пригожина — не більше, ніж елемент політичного піару. 

“Тим паче давайте говорити про те, що Пригожина, вочевидь, готують для саме політичної кар’єри. Він, найімовірніше, займе нішу покійного Жириновського, тобто відтягне на себе певний так званий патріотичний електорат, який, за різними оцінками, налічує до 15%”, — доповнив гість ефіру. 

Аналізуючи обстановку на Бахмутському напрямку, Снєгирьов зазначив, що в районі селища Хромове Збройні сили України практично розбили полк 1307 — це, за його словами, мобілізовані з Омська. Причому втрати серед особового складу становлять понад 50%. 

“Це абсолютно непідготовлений особовий склад ні у військовому плані, ні в морально-психологічному. Слід зазначити, що за повідомленнями російських пабліків, рівень матеріально-технічного забезпечення цього полку залишався на вкрай низькому рівні, забували підвезти навіть продукти харчування”, — доповнив експерт. 

Також, за його словами, ЗСУ провели успішну операцію в районі житлового селища Ступки на півночі Бахмута.

“Збройними силами України проведено успішну контрнаступальну операцію і відкинуто на даний момент уже підрозділи приватної військової компанії “Ветеран”, яку асоціюють із Міністерством оборони, яка є структурним підрозділом ПВК “Редут”. Тобто ми можемо говорити про те, що так звані фланги Бахмутського угруповання окупаційних військ прикривають абсолютно деморалізовані підрозділи або приватних компаній типу “Ветеран”, або так звані мобілізовані, які не мають досвіду бойових дій. Фактично непідготовлених людей кинули в горнило бахмутської м’ясорубки. І Збройні сили України успішно утилізували ці підрозділи”, — зазначив гість ефіру.

Читайте також: Вимушена ротація окремих підрозділів, — Маломуж про виведення ПВК “Вагнер” із Бахмута

Нагадаємо, 25 травня пресслужба засновника ПВК “Вагнер” поширила відеозвернення Пригожина, в якому він заявив про початок виведення своїх підрозділів із Бахмута Донецької області. За його словами, до 1 червня основна частина перебазується в тилові табори й найманцям поставлять нові завдання.

Прямий ефір