Мовлення телеканалу FREEДОМ на супутнику піддалось атаці

Сьогодні, 17 квітня, зафіксовано втручання в роботу телеканалу українського іномовлення FREEДОМ на супутнику Hot Bird 13G. Зловмисники глушили сигнал і тимчасово підмінили контент телеканалу.

17 квітня о 15:06 технічними службами ДП “МПІУ” було зафіксовано відсутність сигналу мовлення телеканалу FREEДОМ на супутнику Hot Bird 13G. Ціллю атаки була підміна трансляції FREEДОМ іншим контентом. На місці телеканалу FREEДОМ було зафіксовано мовлення каналу з логотипом “ZA ЖИЗНЬ!”.

На інших супутниках, в мережах кабельних, IPTV та OTT операторів, які транслюють FREEДОМ, ефір тривав без змін, крім тих, які отримують сигнал для трансляції через Hot Bird 13G.

О 15:24 мовлення телеканалу FREEДОМ на супутнику Hot Bird 13G було відновлено.

З заявою щодо втручання в роботу телеканалу FREEДОМ на супутнику Hot Bird 13G ДП “МПІУ” звернулось до Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України. Також питанням втручання у роботу оператора супутникового зв’язку Eutelsat, якому належить супутник Hot Bird 13G, займаються правоохоронні органи Франції.

Hot Bird 13G — один із найпотужніших і найпопулярніших супутників, зона покриття якого охоплює Європу (включно з європейською частиною РФ), країни Центральної Азії, північне узбережжя Африки та Близький Схід. 

Як повідомлялось раніше, майданчики ДП “МПІУ” зазнають постійних атак хакерів. Зокрема, втручання в роботу телеканалів українського іномовлення FREEДOM та “Дім” на супутнику Hot Bird 13G було зафіксовано 16 березня.

Прямий ефір