Це буде гарматне м’ясо, — генерал Маломуж про майбутніх мобілізованих росіян на війну проти України

Микола Маломуж. Скріншот: uatv.ua

У мобілізованих громадян РФ низький рівень бойової підготовки, а на покриття потреб російського командування у необхідних для нових солдатів формі та зброї потрібні мільярди доларів. Про це сьогодні, 21 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив генерал армії України, екскерівник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Він нагадав про суттєві втрати російської армії під час війни з Україною, зокрема з розгромом елітних підрозділів ЗС РФ.

“Всі ці бойові частини, які пройшли Сирію, наприклад, пройшли частково Афганістан, Грузію, гарячі точки, вони вже фактично розбиті. Дуже високого рівня професіонали, спецназ, тисячу осіб знищено, професійних вагнерівців, найманців, теж знищено. Там же більшість таких вже залишилися дрібні фахівці або кримінальники. Тобто, елітних частин майже немає. ВДВ багато частин розбито. Навіть морська піхота з Далекого Сходу також розбита. Під Києвом, в інших регіонах”, — сказав Маломуж.

Тому, пояснив генерал, якість мобілізованих уже дуже низька.

“Це запасники, які не мають бойового досвіду, які не мають системи мотивації, найголовніше — підготовки, яка зараз дуже важлива, тим більше за нових умов війни на чужій території, без зброї, без забезпечення. Зима попереду. Це 300 тисячам потрібні мільярди доларів, щоби забезпечити. Мало того, зброю ще потрібно виробити. Навчити, провести злагодження та мотивувати їх для проведення якихось операцій в Україні. Це практично неможливо це зробити зараз. Намагатимуться кидати хоча б десятки тисяч, які зможуть вони мобілізувати, але це будуть як гарматне м’ясо. Перспектив провести злагодження, навчання, тим більше забезпечити дуже ефективний командний склад вищої, середньої ланки, нижчої практично можливості немає. Запасники, які зараз є і не хочуть воювати, а там собі чи працюють, чи п’ють системно, вони не бійці. Це те, що зараз знизить якість російської армії. Але це буде гарматне м’ясо, нам із ними треба буде воювати”, — заявив Микола Маломуж.

Читайте також: Путін заявив про часткову мобілізацію в РФ

Нагадаємо, вранці 21 вересня президент РФ Володимир Путін виступив зі зверненням до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії. Телеканал FREEДОМ зібрав реакцію світових політичних лідерів.

Прямий ефір