Міжнародний трибунал щодо РФ може бути створений до кінця 2023-2024 років, — Гавриш

Олег Гавриш. Фото: mediacenter.org.ua

Міжнародний кримінальний суд розслідує дві справи щодо злочину агресії РФ по відношенню до України. Про це розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ головний консультант кабінету глави Офісу президента України, член української робочої групи зі створення спецтрибуналу Олег Гавриш.

Зокрема йдеться про справи щодо обстрілів України та депортацію українських дітей. Російський президент Володимир Путін може бути звинуваченим у скоєнні цих злочинів і буде заарештований у будь-якій країні світу, де діє юрисдикція МКС.

“У справі про злочин проти людяності будуть усі виконавці, і ті, хто наказував. Теоретично можуть вийти на Путіна у цій справі, бо, зрештою, він мав схвалювати саме ці накази, і тоді буде відкрито справу проти нього. Ми поки що не знаємо, чи вийдуть до кінця. Але зрозуміло, що тих, хто безпосередньо коригував ракети, натискав кнопки, віддавав накази здійснювати ці атаки, буде покарано”, — зазначив Гавриш.

Також імунітет із Путіна зніме вирок у межах міжнародного трибуналу, зазначив гість ефіру.

“Міжнародний кримінальний суд може винести звинувачення та ордер на арешт. Тобто Путін буде обвинувачений у скоєнні злочинів, на нього буде виписано ордер на арешт, і, щойно він з’явиться в будь-якій країні світу, яка визнає МКС, його заарештують і привезуть до Гааги”, — сказав експерт.

Гавриш також розповів, як просувається процес створення спеціального трибуналу. Він вважає, що до кінця 2023-2024 років він уже може бути створений.

Читайте також: Чого очікувати Україні від зустрічі “Рамштайн-10” — думка Снєгирьова

Прямий ефір