Чого очікувати Україні від зустрічі “Рамштайн-10” — думка Снєгирьова

Засідання "Рамштайн-9". Фото: twitter.com/oleksiireznikov

Союзники України сьогодні, 15 березня, проведуть 10-ту зустріч у форматі “Рамштайн”. Очікується, що в межах засідання Контактної групи, зокрема, буде обговорено передачу Києву наступальних видів озброєння, артилерійських снарядів для створення всіх необхідних умов успішного контрнаступу Збройних сил України. Такою думкою поділився військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов в ефірі телеканалу FREEДОМ.

Експерт звернув увагу на ті заяви, які вже зробили країни-учасниці формату “Рамштайн”.

“Польща заявила вже про конкретні терміни передачі МіГ-29. Причому йдеться про те, що літаки модернізовані саме під натовські зразки озброєння, зокрема крилаті ракети повітряного базування”, — зазначив Снєгирьов. 

Гість ефіру також проаналізував нещодавні заяви міністра оборони України Олексія Резнікова.

“Уже йдеться навіть не про танкову, авіаційну коаліцію, а про морську коаліцію, до якої входять три країни. Тобто йдеться не тільки про модернізацію сухопутних військ, а й про фактичне відновлення з нуля українських Військово-морських сил. Плюс вирішуються проблеми логістики. Забезпечення танкової коаліції — це створення ремонтних баз, навчання танкових екіпажів і головне — танкових механіків. Те, що вирішуватиметься на 10-му “Рамштайні”, — це прискорений характер передачі Україні саме наступальних видів озброєння, зокрема артилерійських снарядів. Тобто створюються умови для успішного характеру контрнаступу Збройних сил України”, — наголосив експерт. 

Що стосується надання ЗСУ сучасної авіації, Снєгирьов зазначив, що авіаційна коаліція вже існує де-факто. А заява уряду Польщі — тому підтвердження. 

Експерт також нагадав, що уряди Великої Британії та Франції раніше заявили про те, що готові приймати українських пілотів і проводити навчання. 

“Я хотів би спростувати скепсис щодо авіаційної коаліції. Йдеться про, я наголошую, поступальний характер розв’язання питань. На жаль, є кілька ключових питань, які гальмують прискорений характер. Перше — навчання пілотів. Друге — найголовніше — навчання техніків, воно займає до півтора року. І третє — створення логістичної бази, тобто ремонтних баз на території насамперед країн НАТО. Питання авіаційної коаліції стоїть на порядку денному”, — резюмував Снєгирьов.

Читайте також: “Рамштайн-9” продемонстрував, що Захід не має наміру припиняти підтримку України — подробиці від Калан

Прямий ефір