Бої за Бахмут тривають: українські військові тримають оборону міста-фортеці (ВІДЕО)

ЗСУ в Бахмуті. Фото: Facebook/93-тя ОМБр Холодний Яр

Російська окупаційна армія щодня намагається вести наступ, щоб узяти Бахмут під свій контроль, але щоразу швидко вичерпують свої можливості. Попри складну ситуацію, українські військові продовжують оборону практично зруйнованого міста, повідомляє FREEДОМ.

Українські Сили оборони вже 8-й місяць утримують позиції. Завдяки цьому Бахмут, за словами міністра оборони України Олексія Резнікова, залишається українською фортецею.

“У російської армії “божевільні втрати” — за українськими військовими оцінками, тільки на Бахмутському напрямку вони щодня втрачають у середньому 500 осіб убитими або пораненими. Звідси принципове рішення нашого командування: утримувати Бахмут попри власні втрати. Бо його оборона обмежує можливості росіян і дає стабільність по всій лінії фронту. Чи зможуть окупанти посилити свої атаки? Побачимо. Їм потрібен успіх”, — сказав Резніков в інтерв’ю польському виданню Gazeta Wyborcza.

На його думку, повний контроль над Бахмутом має для Росії важливе політичне значення. Він дасть шанс президенту країни-агресорки Володимиру Путіну заявити росіянам про проміжну перемогу. Мета ж Росії — досягти адміністративного кордону Донецької та Луганської областей.

“Місто перебуває під постійним обстрілом касетами, мінами. Обстріл постійний. На вулиці практично нікого. Усі або на позиціях, або в укриттях. Хочу сказати, що ця частина міста перебуває під контролем ЗСУ і противник не може сюди потрапити”, — сказав військовослужбовець ЗСУ Андрій Бабічев.

Попри постійне підкріплення, яке отримує для штурмів Бахмута російська армія, за даними Міністерства оборони Великої Британії, вона змогла домогтися лише “незначного прогресу”.

“Українські військові тримають Бахмут, відбиваючи численні атаки російської армії. Протягом доби російські військові безуспішно наступають у районі Оріхового-Василівки Донецької області”, — ідеться в офіційному зведенні Генерального штабу ЗСУ у Facebook.

Ситуація навколо міста напружена, але контрольована. Одним із ключових досягнень українських операцій військові аналітики називають відтіснення групи “Вагнера” від дороги, яка є критично важливою лінією постачання для українських захисників. При тому, що за словами генерала, глави Об’єднаного комітету начальників штабів США Марка Міллі, в районі Бахмута воює близько 6 тисяч найманців приватної військової компанії й вони зазнають величезних втрат.

“Зараз вони ведуть бойові дії в Бахмуті, насамперед. Імовірно, це близько 6 тисяч реальних найманців і, можливо, ще 20 чи 30 тисяч новобранців, багато з яких походять із в’язниць. І вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдають багато смертей і руйнувань цим хлопцям”, — сказав Марк Міллі в інтерв’ю CNN.

Україні необхідно виграти затяжну битву в ключовому місті Донецької області, вважає президент України Володимир Зеленський. Інакше Путін та російська армія неодмінно підуть далі.

“Тому що це буде для нього перемогою. Він продасть цю перемогу. Він продасть цю перемогу Заходу, своєму суспільству, Китаю, Ірану, всім країнам, Бразилії, країнам Латинської Америки, а не Латвії, Литві, Естонії. Звичайно, вони справді розуміють по деталях і відчувають, що це небезпечно, тому що вони сусіди. Він продасть його своєму суспільству. Той самий маленький крок. Тепер почекайте, почекайте, “у мене буде рішення з Україною”. Потім ще крок, ще крок, ще крок”, — сказав Зеленський.

Кардинально змінити ситуацію на користь України мають поставки танків від країн-партнерів. На цю техніку вже дуже чекають на фронті українські військові.

“Чекаємо дуже велике посилення з новою технікою. Тому що вона нова, сучасна. Із сучасним озброєнням, кращими можливостями, ширшими можливостями, ніж ця”, — сказав командир українського танкового взводу з позивним “Бендер”.

Оборона міста триватиме доти, доки це буде необхідно з точки зору виконання військових оборонних завдань. Поки ж утримання Бахмута дає змогу українським військовим завдавати ворогові непоправних втрат й тим самим підтримувати стабільність на всій лінії фронту.

Читайте також: Авдіївку оборонятимуть як Бахмут: чому окупанти перемикнутися на інше місто — думки експертів

Прямий ефір