Франція передасть Україні винищувачі Mirage

Mirage 2000. Photo: gettyimages.com

Франція передасть Україні літаки Mirage 2000. Раніше анонсовану інформацію про це підтвердив президент країни Еммануель Макрон, повідомляє FREEДОМ.

Під час спільної пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським він також розповів, що у Франції буде підготовлено бригаду Збройних сил України (ЗСУ). І наголосив, що навчання західними інструкторами українських військових — це не ескалація.

Крім того, Макрон повідомив, що Франція вирішила створити для підтримки України коаліцію інструкторів. І багато партнерів на це вже погодилися.

“Ми не воюємо з Росією, ми не хочемо ескалації, але ми хочемо зробити все, що можемо, щоб допомагати Україні оборонятися. Тому коли Україна просить нас навчати на своїй суверенній території, чи є це ескалацією? Ні. Адже це не відряджання солдатів на лінію фронту. Чому ми маємо підкорятися Росії, яка вирішила, що у нас немає права відправляти інструкторів? Ми не згодні з цими “червоними лініями”, — сказав Макрон.

Читайте також: Зеленський здійснив візит до Франції — підсумки (ВІДЕО)

Нагадаємо, Mirage 2000 — це французький багатоцільовий винищувач четвертого покоління. З його допомогою Україна зможе запускати далекобійні ракети Scalp або Storm Shadow по військових цілях у російському тилу.

Читайте також: У певному моменті французькі винищувачі Mirage перевершують американські F-16, — Снєгирьов

Прямий ефір