Мільйона снарядів від Євросоюзу Україні вистачить на 5 місяців бойових дій — оцінка експерта

Ілюстративне фото: picture-alliance.com

Мільйон снарядів, які зобов’язався поставити Україні Європейський Союз, дасть змогу вести бойові дії близько п’яти місяців. Про це сьогодні, 2 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт Центру оборонних стратегій, капітан 1-го рангу запасу ВМС України Андрій Риженко.

Він зазначив, що для ЄС постачання Україні такої кількості боєприпасів за короткий час означає великі гроші та дуже великі обсяги виробництва, які потрібно налагодити. Риженко нагадав, що для Євросоюзу виробництво великої кількості військової техніки не було в пріоритеті, на відміну від таких країн, як Росія. Тому наразі йдеться про певний виклик для економіки Європи.

“Дійсно, Євросоюз узяв на себе зобов’язання поставити Україні 1 мільйон снарядів. І це при середньостатистичних витратах 6-7 тисяч снарядів на день дасть змогу Україні вести бойові дії там близько п’яти місяців. Приблизно таку саму кількість снарядів постачають Сполучені Штати Америки з різних джерел, зокрема і своїх. Але я хочу сказати, що Росія витратила за рік 14 мільйонів снарядів проти нас. Але тут потрібно врахувати те, що ці снаряди європейські, американські, вони високотехнологічні, калібром 155 міліметрів та інших, але вони набагато точніше стріляють. І якщо там, загалом, дуже просто пояснювати, то 10 радянсько-російських снарядів 152 міліметри мають той самий ефект, що один 155-міліметровий снаряд натовського, західного зразка”, — сказав експерт.

Риженко нагадав, що у РФ були великі запаси снарядів, що залишилися з часів Радянського Союзу. Зараз окупаційна російська армія, наприклад, використовує проти України установки, які вироблялися в 1940-1950 роках й до яких підходять такі снаряди.

“У росіян просто були дуже великі запаси. Те, що зараз їм цих снарядів не вистачає, це ми теж бачимо, тому що, загалом, доходить інформація про те, що вони проводять переговори щодо забезпечення їх, знову ж таки, тими самими артилерійськими снарядами з інших країн… А своїх потужностей у них, мабуть, не вистачає, хоча вони у них є, і їх точно більше, ніж в Україні. Ну, в Україні зі снарядами було, загалом, важко до війни. Зараз починають потихеньку якісь свої виробництва створювати, точніше, вони вже діють, але за кордоном”, — сказав Риженко.

Водночас він констатував, що Росії вже дуже складно витримувати темп у 20 тис. снарядів на день, тим паче, що країни Заходу протидіють процесу налагодження поставок озброєнь РФ.

Читайте також: Війна Росії проти України на виснаження стає битвою спротиву, — Столтенберг

Нагадаємо, країни Євросоюзу прискорять процес ухвалення закону про збільшення виробництва боєприпасів для України. Йдеться про мільйон артилерійських снарядів. Ініціативу підтримала більшість депутатів Європарламенту. Раніше Брюссель затвердив план передачі боєприпасів: на першому етапі країни Євросоюзу передадуть Києву снаряди зі своїх складів, на другому — боєприпаси зі спільних закупівель, третій передбачає виробництво снарядів. Це дозволить оборонній промисловості Європи впоратися з обсягами постачань.

Прямий ефір