Мільйон снарядів для ЗСУ: союзники пришвидшуються (ВІДЕО)

Скриншот: uatv.ua

Країни Євросоюзу прискорять процес ухвалення закону про збільшення виробництва боєприпасів для України. Йдеться про мільйон артилерійських снарядів. Ініціативу підтримала більшість депутатів Європарламенту. Раніше Брюссель затвердив план передачі боєприпасів: на першому етапі країни Євросоюзу передадуть Києву снаряди зі своїх складів, на другому — боєприпаси зі спільних закупівель, третій передбачає виробництво снарядів. Це дозволить оборонній промисловості Європи впоратися з обсягами постачань, повідомляє FREEДОМ.

За словами міністра оборони України Олексія Резнікова, російська армія щодня використовувала на фронті до 60 тис. снарядів різного калібру. Тепер — удвічі менше: від 25 до 30 тис. снарядів на добу. Але й такого боєзапасу українська армія не має.

На зустрічі з головами дипломатичних відомств країн Євросоюзу міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав союзників збільшити постачання снарядів Києву.

“Я порушив два ключові питання: артилерійські боєприпаси великої дальності та переговори про приєднання України до ЄС “короткої дальності”. Ми досягаємо прогресу в обох”, — повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter.

Мільйон снарядів поставлять Україні в рамках річного триетапного плану, затвердженого ЄС. За словами експертів, допомога союзників потрібна якнайшвидше.

“Мільйон снарядів — це фактично на пів року інтенсивних бойових дій. Можливо навіть менше. Спочатку постало питання, що цих снарядів немає. Потім поступово знайшли джерела надходження, вважаю, що зараз цей контракт вже перебуває на стадії виконання. Надходження снарядів, гадаю, йтиме з кожної країни”, — прокоментував експерт Центру оборонних стратегій Андрій Риженко.

Після візиту президента України Володимира Зеленського до Європи низка країн заявила про нову військову допомогу Києву.

Німеччина виділила найбільший з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну пакет: на суму 2,7 млрд євро. Франція оснастить кілька українських батальйонів броньованими машинами та легкими танками, включаючи AMX-10RC.

Тепер постачання озброєнь дозволяє Україні не лише оборонятися, а й завдавати ударів по складах противника.

На полі бою вже використовують далекобійні ракети Storm Shadow, які Києву поставила Велика Британія.

“Засоби, які ми зараз отримали від Британії, — це, звісно, частина американських засобів, німецьких та власного виробництва. Ми про це мало говоримо, що в нас уже не гірше є — [дальністю] до 200 км. Це те, що знищуватиме резерви”, — зазначив генерал армії України, керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

Великобританія та Нідерланди домовилися створити міжнародну коаліцію із закупівлі винищувачів для України. Також союзники в Європі заявили про готовність розпочати підготовку українських пілотів. Тренування українських військових льотчиків схвалив і президент США Джо Байден. Улітку на зустрічі міністрів оборони країн-членів НАТО обговорять питання передачі Україні військових винищувачів.

Збільшити військову допомогу Україні ще на 3,5 млрд євро закликав голова європейської дипломатії.

“Треба поповнювати. Суть Європейського фонду миру… має універсальний характер. Він не був задуманий для України. Він був створений для будь-якого конфлікту, з яким може зіткнутися Європейський Союз”, — заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель в інтерв’ю Reuters.

На думку генсека НАТО, унікальний бойовий досвід української армії наближає Україну до військових стандартів Альянсу.

“Я також очікую, що ми погодимо багаторічну програму для України, в рамках якої ми будемо працювати з тим, щоб допомогти Україні перейти від стандартів, доктрин та обладнання радянських часів до стандартів, доктрин та обладнання НАТО та стати повністю сумісною з НАТО. І, звичайно, це також допомагає їм рухатися до членства в НАТО”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Читайте також: Тимчасове озброєння ЗСУ для війни переростає в переозброєння України перед вступом до НАТО, — експерт

Нагадаємо, Європейський Союз має поставити Україні 1 млн снарядів за 12 місяців. У квітні під час зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу глава МЗС України Дмитро Кулеба закликав ЄС пришвидшити постачання боєприпасів.

Прямий ефір